Nawigacja

 • Wyniki szkolnego konkursu "Ozdoba świąteczna"

  W dniu 22.12.2017 r. zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu „Ozdoba świąteczna”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej wykonując ozdobę świąteczną dowolną techniką. Dzieci wykazały się niesamowitą pomysłowością. Komisja konkursowa oceniła prace i  przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

   

  MŁODSZA GRUPA WIEKOWA

  I MIEJSCE

  Artur Oczkowski kl. 1

  Maksymilian Mróz kl. „0”

  II MIEJSCE

  Mikołaj Piwowarczyk kl. 1

  Szymon Żołnierek kl. 2

  Klaudia Faber kl. 3

  III MIEJSCE

  Maciej Nowak kl. 3

  Weronika Jarosz kl. 1

  WYRÓŻNIENIA:

  Michał Wądolny kl. 2

  Szymon Dyduch kl. 2

  Nikola Pilch kl. 3

  Wiktoria Leja kl. 2

  Wiktor Mróz kl. 2

  Gabriela Ryłko kl.1

  Aleksandra Korzeniowska kl. „0”

  Julita Drzyżdzyk kl. „ 0”

  Milena Tatar kl. „0”

  Lena Kalęba kl. „0”

  Maja Błachut kl. „0”

   

   

  W klasach IV-VII

  I miejsce:       Emilia Turek kl. 4

  II miejsce:     Nikola Filek kl. 4

  III miejsce:    Julia Jarosz kl. 4 Wiktoria Jarosz kl. 6

  Wyżej wymienionym uczniom zostały wręczone dyplomy i nagrody. Gratulujemy!!!

  Zobacz zdjęcia

 • Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

  W dniu 22. 12. 2017r. uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przeżywali wigilie klasowe. Było bardzo uroczyście. Wszyscy odświętnie ubrani zasiedli do stołów nakrytych białym obrusem. Dzieląc się białym opłatkiem składali sobie bożonarodzeniowe życzenia. Pachniało choinką i świątecznymi potrawami.

  O godzinie 10:30 wszyscy zgromadzili się na świetlicy szkolnej na uroczystym apelu.

  Uczniowie z klasy I i III SP przypomnieli nam historię Bożego Narodzenia przedstawiając Jasełka.

  Na apelu zostały również wręczone nagrody za najpiękniej wykonane ozdoby świąteczne, a na zakończenie Pani Dyrektor apelowała o bezpieczne spędzenie czasu wolnego od nauki oraz wszystkim złożyła życzenia świąteczne.

  Zobacz zdjęcia

 • Apel "Dokarmiamy ptaki"

  15.12 Młodsza grupa wiekowa zorganizowała apel z okazji dokarmiania ptaków. Zima to piękna pora roku, ale także niebezpieczna dla ptaków. To już nasza coroczna tradycja, która ma na celu uwrażliwić dzieci na potrzebę opiekowania się naszymi małymi skrzydlatymi przyjaciółmi. Dzieci pięknie odśpiewały piosenki, powiedziały wierszyki, przyniosły przepyszne smakołyki, a także opowiedziały parę ciekawostek na temat niektórych gatunków ptaków. Po wystąpieniu odbyła się mała prelekcja na temat ptaszków, które u nas zimują i w jaki sposób potrzebują od nas pomocy. Mamy nadzieję, że dzięki takim występom nasi podopieczni będą zawsze pamiętać w jaki sposób mają się zachować wobec ptaszków i innych zwierzątek.

  Zobacz zdjęcia

 • Bezpieczne Zachowanie w Internecie

  W piątek 15 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Dzielnicową Celiną Wróbel oraz p. Marleną Kruczek-Sekułą, specjalistą ds. przemocy w Internecie.

  W spotkaniu uczestniczyły dzieci klas IV-VI szkoły podstawowej.

  Panie poprzez prezentację multimedialną uświadomiły dzieciom jakie zagrożenia wynikają z udostępniania prywatnych informacji w Internecie. Zostały przypomniane zasady bezpiecznego korzystania z Internetu bez naruszania Netykiety. Dzieci zostały poinformowane co zrobić, gdy zagrożenia w Internecie dotykają ich samych.

  Uczniowie nie tylko dowiedzieli się jakie zagrożenia na nich czyhają, ale także zostali uświadomieni o konsekwencjach wynikających z nieodpowiedniego ich zachowania się w Internecie.

  Zobacz zdjęcia

 • Wizyta Świętego Mikołaja

  „Mikołaju, Mikołaju, my czekamy tu na Ciebie…” i doczekaliśmy się, bowiem 6 grudnia do naszej szkoły zawitał niezwykły gość - Święty Mikołaj. Tak długo przez wszystkich oczekiwany. Już od paru tygodni z tą wizytą były związane pewne przygotowania: piosenki, wierszyki, prace plastyczne. Święty Mikołaj przyniósł dla wszystkich i tych małych i tych dużych prezenty. Dzieci pięknie mu zaśpiewały i powiedziały wierszyki w podzięce za jego upominki.

  Zobacz zdjecia

   

 • IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W TENISIE STOŁOWYM 2017

  W dniu ósmym grudnia zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wadowickiego w tenisie stołowym.

  Zespół Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim reprezentowali:

  • Kamil Wodniak
  • Michał Bodnar

   

  Nasi Gimnazjaliści od trzech lat pokazują bardzo dobrą grę i zaangażowanie w osiąganiu jak najlepszych wyników. Drużynowo nie maja sobie równych w gminie, powiecie i rejonie awansując po raz trzeci do finałów Wojewódzkich.

   

  Michał Bodnar i Kamil Wodniak

  I miejsce

  w Powiecie Wadowickim w grach drużynowych.

  W dniu piętnastym grudnia zostały rozegrane Mistrzostwa Rejonu Wadowickiego zwane również ½ Finałów Wojewódzkich w tenisie stołowym.

  Nasi wychowankowie po raz kolejny spisali się na medal i otrzymali puchar dla najlepszej drużyny.

  Ciężka praca i wylany pot na treningach przynosi efekty.

  Bardzo dziękujemy chłopakom za godne reprezentowanie naszej szkoły w Barwałdzie Średnim i osiąganie tak wspaniałych wyników.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na zawodach Wojewódzkich.

  Zobacz zdjęcia

 • Zajęcia dla uczniów w Instytucie Fizyki UJ w Krakowie

  8 grudnia 2017 odbył się kolejny wyjazd gimnazjalistów do Krakowa na praktyczne zajęcia w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, w ramach współpracy jaką nasza szkoła rozpoczęła z tą uczelnią kilka lat temu. W tym roku po raz pierwszy do gimnazjalistów dołączyła klasa VII, która we wrześniu rozpoczęła naukę fizyki. W czasie 90 min zajęć prowadzonych przez asystentów, w pracowniach fizycznych z prawdziwego zdarzenia, 8-mio osobowe zespoły uczniów wykonywały praktyczne zadania i ćwiczenia z zagadnień takich jak m.in: maszyny proste, optyka czy topnienie. Jak zauważają sami uczniowie jest to zupełnie inne spojrzenie na fizykę - nie z perspektywy ławki szkolnej i tablicy, ale świetnie wyposażonych pracowni, w których można wykonywać najróżniejsze doświadczenia! Przed ćwiczeniami, uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili bibliotekę wydziałową. Dla niektórych było to pierwsze zetknięcie z w pełni skomputeryzowaną biblioteką na miarę XXI wieku. Pracownice biblioteki bardzo ciekawie oprowadziły uczniów po wystawie poświęconej Marianowi Smoluchowskiemu, wybitnemu polskiemu fizykowi, którego imię nosi Instytut Fizyki UJ.   Po zajęciach i obiedzie przyszła pora na relaks w kinie. W dwóch grupach, zależnie od zainteresowań, uczniowie obejrzeli najnowszy repertuar: „Listy do M.3” i „Ligę Sprawiedliwych”.

  Zobacz zdjęcia

 • Wizyta Policji w młodszej grupie wiekowej

  W dniu 27.11 do naszej szkoły przyjechała nasza Pani Dzielnicowa wraz ze swoim współpracownikiem z Policji z Kalwarii Zebrzydowskiej. Wizyta ta miała na celu przekazanie dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz niebezpieczeństw wynikających z nieostrożności pieszych i kierowców. Policjanci przypomnieli również o zachowaniu się wobec nieznajomych, bądź w sytuacjach zagrożenia. Wspólnie z dziećmi przypominali numery alarmowe. Dzieci mogły obejrzeć z bliska kajdanki, pałkę i lizak, obowiązkowe elementy każdego mundurowego. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, o czym świadczyła duża ilość pytań.

  Zobacz zdjęcia

 • ZABAWA ANDRZEJKOWA

  W dniu 27.11.2017r. w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Szkolny. Dla uczniów klas IV-VII oraz klas gimnazjalnych została zorganizowana dyskoteka.

  Nie mogło zabraknąć również wróżb. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka, którą przygotowali członkowie samorządu szkolnego. Zabawa trwała od 14.00 do 16.00. Uczniowie bawili się znakomicie. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i spokojną zabawę.

  Zobacz zdjęcia

 • "Żywa lekcja historii"

  10 XI br. cała społeczność szkolna wzięła udział w „żywej lekcji historii”.

  Tym razem tematyka pokazu związana była z rocznicą odzyskania niepodległości.

  Mowa więc była o Napoleonie i nadziejach Polaków z nim związanych, kolejnych bitwach i powstaniach, które ostatecznie doprowadziły nas do celu – upragnionej NIEPODLEGŁOŚCI.

  Aktorzy zaprezentowali szereg strojów z epoki i kopie uzbrojenia z tamtego okresu. W barwny sposób przedstawili ten okres w naszych dziejach.

  Ciekawa i humorystyczna opowieść, kontakt z uczniami, którzy odgrywali w różnorakie role i mieli niepowtarzalną okazję włożenia strojów historycznych oraz mogli wszystkiego dotknąć i o wszystko zapytać, niezapomniane wrażenie.

  Zobacz zdjęcia

 • 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości

   

  Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono podczas uroczystej akademii, która odbyła się we czwartek 9 listopada 2017 roku.

  Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy VI i II gimnazjum.

  Podczas apelu ukazano przede wszystkim jak trudno było utrzymać zdobytą 11 listopada 1918 r. niepodległość.

  Akademia rozpoczęła się od „rozszarpania” Polski przez troje zaborców. Następnie na scenę wkroczył Marszałek Józef Piłsudski, z którym przeprowadzono krótki wywiad dotyczący Jego wizji Polski po odzyskaniu niepodległości.

  Później wspomniano o tak ważnych wydarzeniach, jak: wybuch II wojny światowej, strajki w Poznaniu w czerwcu 1956r., strajki w Stoczni Gdańskiej, pierwszą wizytę papieża Jana Pawła II, narodziny Solidarności, ogłoszenie stanu wojennego czy wreszcie obrady Okrągłego Stołu i pierwsze wolne wybory 4 czerwca 1989 r.

  Akademia zrobiła na widzach bardzo duże wrażenie, wszyscy w ciszy i skupieniu śledzili trudne losy naszej Ojczyzny.

   

  Zobacz zdjęcia

 • Święto Patrona Szkoły

  24 października cała społeczność szkolna uroczyście obchodziła Święto Patrona szkoły – św. Jana Kantego. W tym dniu wyruszyliśmy z pielgrzymką do Miechowa, do Bazyliki Bożogrobców, w której  przez dłuższy czas przeżywał nasz patron.

  Według źródeł  Akademia Krakowska wysłała Jana Kantego w charakterze kierownika do tamtejszej szkoły klasztornej na prośbę bożogrobców z Miechowa w 1421 r. Spędził tam osiem lat (1421-1429). Zadaniem szkoły było przede wszystkim kształcenie kleryków zakonnych. Wolny czas Jan spędzał na przepisywaniu rękopisów, które były mu potrzebne do wykładów. W Miechowie Jan Kanty pełnił równocześnie obowiązki kaznodziei przy kościele klasztornym.

  Obchody Święta Patrona rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej. Następnie pani przewodnik oprowadziła nas po Bazylice, szczególny nacisk kładąc na zwiedzenie Grobu Pańskiego, który jest repliką grobu z Jerozolimy.

  Po zwiedzaniu klasztoru udaliśmy się do Muzeum Ziemi Miechowskiej, aby obejrzeć wystawę „Od rzeźnika do cukiernika. Z dziejów miechowskiego rzemiosła”. Wystawa bardzo się nam spodobała, a pani przewodniczka przekazała nam różne ciekawostki związane z poszczególnymi zawodami.

  Następnie udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w kierunku Barwałdu. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na krótki posiłek. Około 15.00 byliśmy na miejscu. Zmęczeni i zadowoleni udaliśmy się do domów.

  Zobacz zdjęcia

 • Happening „Noś odblaski! –Bądź widoczny na drodze”

  Jesień jest tą porą roku, kiedy dzień staje się coraz krótszy, często pada deszcz, pojawia się mgła. W takich okolicznościach piesi i rowerzyści stają się mało widoczni na drodze.

  Uczniowie klasy IV, VI i VII ze Szkoły Podstawowej w Barwałdzie Średnim pod opieką p. Cecylii Dereniowskiej przeprowadzili przed kościołem w Barwałdzie Dolnym happening pod hasłem „ Nos odblaski! Bądź widoczny na drodze”. Akcja skierowana była do wszystkich mieszkańców wsi w celu uświadomienia im znaczenia noszenia odblasków.

  Happening odbył się 26 października 2017r. w godzinach popołudniowych. W dniu happeningu uczniowie w kamizelkach odblaskowych z dużym transparentem, rozdawali mieszkańcom idącym do kościoła odblaski i ulotki. W ulotce zawarte były informacje dotyczące obowiązku noszenia przez pieszych i rowerzystów elementów odblaskowych po zmroku.

  Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo.

  Mamy nadzieję, że promowanie przez nas noszenia odblasków odniesie zamierzony skutek.

   

  Zobacz zdjęcia

 • Warsztaty teatralne

  23 października odwiedził nas aktor Teatru Polskiego w Bielsku- Białej- pan Jerzy Dziedzic. W warsztatach teatralnych prowadzonych przez niego wzięli udział uczniowie z klas IV – VII oraz II i III gimnazjum.
  Pan Dziedzic z wielkim zaangażowaniem uczył dzieci i młodzież właściwej intonacji i interpretacji tekstu, dzięki czemu poznali oni tajniki pracy aktorów teatralnych. Uczniowie – stosując się do rad i wskazówek naszego gościa - brali czynny udział w przygotowywaniu krótkiego przedstawienia, opartego na tekście Agnieszki Osieckiej pt. „Dziobak”. Prezentowany utwór poruszał problem wykluczenia społecznego i uczył tolerancji wobec odmienności. 

  Zobacz zdjęcia
   

 • Widoczni i bezpieczni na drodze

  Każda osoba poruszająca się drogą po zmroku powinna mieć na sobie element odblaskowy.

  Z tej racji uczniowie naszej szkoły otrzymali obowiązkowe elementy odblaskowe do zawieszenia przy plecakach.

  Ponadto zostały zakupione kamizelki. Będą one wykorzystywane w czasie wycieczek szkolnych i wyjść uczniów poza teren szkoły.

  Zobacz zdjęcia

 • Święto Edukacji Narodowej

  W Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim dnia 13 października przeżywaliśmy podwójną uroczystość: Ślubowanie klasy I SP oraz Święto Edukacji Narodowej.

  Na początku program artystyczny zaprezentowały dzieci z klasy I SP. Występem udowodniły, że mają już wiedzę potrzebną do funkcjonowania w naszej społeczności szkolnej.

  Kolejno Pani Dyrektor Bernadeta Kalęba - Żołnierek dokonała uroczystego pasowania pierwszoklasistów  na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły, a wychowawczyni klasy wręczyła dzieciom legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy.

  Następnie program artystyczny dla nauczycieli z okazji ich święta zaprezentowali uczniowie z klasy IV i VII SP. Były wiersze, życzenia oraz pokaz mody. Z okazji Dnia Nauczyciela życzenia nauczycielom złożyła Pani Dyrektor oraz rodzice uczniów naszej szkoły.

   

  Zobacz zdjęcia

 • Spotkanie z Panią Policjant

  10.10.2017

  10 października 2017r. w ramach Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” gościliśmy w naszej szkole Panią Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego z Wadowic, asp. Katarzynę Herma. Spotkanie zorganizowane było dla dzieci klas 0 - VII szkoły podstawowej.

  Pani przeprowadziła pogadankę z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się pieszo po drodze. Mówiła o niebezpieczeństwach jakie mogą wydarzyć się na drodze, gdy nie przestrzega się zasad. Przypomniała również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, na które pani chętnie odpowiadała. Następnie uczniowie klasy pierwszej wraz z  wychowawczynią p. Karoliną Sermet ubrali odblaskowe kamizelki i poszli z panią policjant na przejście dla pieszych, które znajduje się w pobliżu naszej szkoły. Tam uczyli się prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Na koniec spotkania w nagrodę uczniowie oglądali radiowóz policyjny.

  Zobacz zdjęcia

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  29 września świętowaliśmy w naszej szkole nie tylko Dzień Chłopaka ale przede wszystkim VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

  Egzaminowani byli wszyscy uczniowie klas III- VII SP, II-III gimnazjum oraz wszyscy chętni nauczyciele i pracownicy szkoły. Koordynatorem akcji był nauczyciel matematyki, asystentami- pomocnikami koordynatora, uczniowie: Klaudia Faber z klasy III ,Patrycja Faber i Dawid Paździorko z klasy VII. Asystenci egzaminowali dorosłych. Znakomita większość uczniów i wszyscy dorośli świetnie poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami. Otrzymali oni imienną legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia i przybijali z koordynatorem symboliczną piątkę.  Niektórzy grali online korzystając z Tabliczki Mnożenia w Matematycznym Zoo. Na zakończenie uczniowie poszczególnych klas rozwiązywali różnorakie łamigłówki matematyczne. Lekcje matematyki przebiegały na wesoło, dominowała mądra zabawa.

  Zobacz zdjęcia

 • Projekt "Wyrównaj swoje szanse"

  Gmina Kalwaria Zebrzydowska w terminie od 01.09.2017 r. do 31.08.2019 r. realizuje projekt pn.: „Wyrównaj swoje szanse!”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje, Działania 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałania 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne.

  Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia ogólnego poprzez zwiększenie wykorzystania TIK w 8 szkołach z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska, kształtowanie i rozwijanie kompetencji kluczowych u 524 uczniów w zakresie przedmiotów matematyczno - przyrodniczych i zwiększenia kompetencji 36 nauczycieli w zakresie szkoleń w obszarze TIK w okresie od 01.09.2017 r. do 31.08.2019 r.

   Wartość projektu: 763.851,56 zł

  Wnioskowane dofinansowanie (94,95 %): 725.260,31 zł

  w tym dofinansowanie z UE: 649.273,82 zł

  W ramach projektu planowane są następujące formy wsparcia:

  a.  Zajęcia wyrównawcze:

  •   klasa I-VI szkoły podstawowej
  •  matematyka
  •  przyroda
  •  informatyka
  •   klasa VII (I gimnazjum)-VIII szkoły podstawowej
  •  matematyka
  •  chemia
  •  fizyka
  •  geografia
  •  informatyka
  • biologia
  •  klasa II-III gimnazjum
  •  matematyka
  • chemia
  •  fizyka
  • geografia
  •  informatyka
  •  biologia

  b. Zajęcia rozwijające:

  •  klasa I-VI szkoły podstawowej
  •  przyroda
  •  klasa VII (I gimnazjum)-VIII szkoły podstawowej
  •  chemia
  •  fizyka
  •   klasa II-III gimnazjum
  •  chemia
  •  fizyka

  c. Zajęcia z programowania dla klas szkoły podstawowej

  d. Szkolenia dla nauczycieli

  • Grafika komputerowa - wykorzystanie narzędzi cyfrowych w nauczaniu przedmiotowym,

  w tym wykorzystanie cyfrowych programów i aplikacji wspomagających nauczanie oraz dydaktycznych serwisów internetowych.

  • Metody pracy z uczniem przy użyciu narzędzi dydaktyki cyfrowej oraz wykorzystania tablicy interaktywnej w nauczaniu matematyki i przedmiotów przyrodniczych.

  Ponadto zakupione zostanie:

  •  wyposażenie w pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK.

  Do udziału w projekcie zapraszamy:

  • uczennice/uczniów 
  • nauczycielki/nauczycieli 
  • Zespołu Szkół Nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej
  • Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach
  • Zespołu Szkół Nr 3 w Przytkowicach 
  • Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Barwałdzie Górnym
  • Zespołu Szkół Nr 6 im. Bohaterów Westerplatte w Leńczach
  • Zespołu Szkół Nr 7 w Barwałdzie Średnim
  • Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym
  • Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zarzycach Wielkich.

   

  Wypełniony formularz zgłoszeniowy do projektu  należy złożyć w Biurze rekrutacyjnym

  (w ww. placówkach szkolnych). Udział w projekcie jest bezpłatny.

  Rekrutacja do Projektu prowadzona będzie w okresie

  od 18 września do 29 września 2017 r.

  Regulamin_Rekrutacji.pdf

  Deklaracja_UCZEN.pdf

  Formularz_UCZEN.pdf

  Kryteria_UCZEN.pdf

   

   

 • Zebranie z Rodzicami

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie ogólne,

  które odbędzie się 27 września o godzinie 16.00 na świetlicy szkolnej.

  Po zebraniu ogólnym spotkania w klasach z wychowawcami.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego i Gimnazjum nr 7 im. św. Jana Kantego w Barwałdzie Średnim
  Barwałd Średni 70
  34-124 Klecza Górna
 • 33 876 52 24

Galeria zdjęć