• Lektura w pudełku

• Uczniowie klasy 4 w ramach omawiania na lekcjach języka polskiego lektury „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” zrealizowali projekt Lektura w pudełku.

Zadaniem dzieci było wykonanie pudełka, które kryje w sobie przedmioty związane  z treścią czytanej książki i zaprezentowanie go przed klasą. Prace uczniów okazały się bardzo pomysłowe i estetycznie wykonane. Innowacyjna metoda pracy z lekturą bardzo spodobała się uczniom, pobudziła ich wyobraźnię i sprawiła, że treść omawianego utworu stała się im bliższa.

• Wyjazd integracyjny na pizzę do Wadowic

• 24 kwietnia 2023r. odbył się wyjazd integracyjny uczniów z klasy II i III.

Najpierw udaliśmy się na spacer uliczkami Wadowic. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przed Bazyliką Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, a następnie posililiśmy się bardzo smaczną pizzą w pizzerii „Pepe”.

Dzieci były zachwycone tego typu formą spędzenia czasu.

Zdjęcia zostały wykonane za pomocą aparatu fotograficznego zakupionego w ramach projektu:"Laboratoria przyszłości".

• Wyjazd do CKiS w Kalwarii Zebrzydowskiej na przedstawienie "Jaś i Małgosia"

• Dnia 17.04.2023r.klasy I - III wybrały się na wycieczkę do Centrum Kultury Turystyki i Sportu w Kalwarii Zebrzydowskiej na spektakl pt. "Jaś i Małgosia".

Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w kinie. Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Dzieciom bardzo podobały się wykreowane postacie Jaś i Małgosia, Baba Jaga i jej Kot oraz Ojciec i Macocha. Pomysłowa, scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka, a przede wszystkim świetna gra aktorów spowodowały, że dzieci z zaciekawieniem oglądały widowisko.

• Wyjazd na spektakl na lodzie "Niesamowite przygody Sindbada Żeglarza"

• 13 kwietnia klasy I - IV pojechały do Oświęcimia na spektakl na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”.

Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu łyżwiarzy z całej Polski. Nasi uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i rozbudowanej dekoracji, łyżwiarzy, którzy mieli kolorowe bajkowe kostiumy, dodatkowymi efektami pirotechnicznymi oraz świetnie dobraną oprawą muzyczną, która towarzyszyła występom. To był świetnie spędzony poranek.

• Wycieczka do Fun Parku w Krakowie

• Paintball dla dzieci jest świetnym sposobem na aktywne spędzenie czasu oraz na naukę współpracy w drużynie i podejmowania decyzji. Gra w paintball pozwala dzieciom na rozwijanie swoich umiejętności taktycznych i strategicznych, a także na poprawę kondycji fizycznej.

13 marca 2023r. uczniowie klas II i III wybrali się na wycieczkę do Krakowa, w czasie której mieli okazję skorzystać z atrakcji FUN PARKU. Oprócz paintballa dzieci przeszły labirynt luster oraz korzystały kina VR.

• Dzień Babci i Dziadka

• W dniu 26 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach. Wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie.

Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek.

Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.

• Wycieczka do Pijalni Czekolady Wedel w Krakowie

• W dniu 09.12.2022 dzieci z klas I - III uczestniczyły w wycieczce do Pijalni Czekolady Wedel w Krakowie, gdzie ciepło przywitali nas jej pracownicy. Dzieci zajęły miejsca przy stanowiskach pracy i otrzymały do degustacji filiżankę pełną gorącej czekolady. Pani która prowadziła zajęcia przybliżyła dzieciom tajniki powstawania czekoladowych słodkości. Prowadząca zajęcia wytłumaczyła dzieciom do czego służą narzędzia i produkty przygotowane dla nich na stołach, po czym wszyscy zabrali się do pracy. Każdy tworzył dekoracje torcika czekoladowego, przygotowanego z masy czekoladowej.

Na zakończenie warsztatów cukierniczych dzieci otrzymały dyplom „Mistrza czekolady”.

Z brzuchami pełnymi czekolady opuściliśmy Pijalni Czekolady Wedel i udaliśmy się na spacer po starym, pięknym krakowskim rynku. Obok pomnika Adama Mickiewicza wysłuchaliśmy hejnału i udaliśmy się w drogę powrotną.

Wycieczka była udana, pełna wrażeń i nowych wiadomości. Możliwość bezpośredniego spotkania z zawodem uczy dzieci przedsiębiorczości, kształtuje młode talenty, niekiedy szkicując ich przyszłość i drogę zawodową.