• Lektura w pudełku – „Opowieści z Narnii”

• Uczniowie klasy czwartej omawiali w ostatnim czasie lekturę pt. „Opowieści z Narnii. Lew,
            Czarownica i stara szafa” C. S. Lewisa.

Po zapoznaniu się i omówieniu pierwszej książki z cyklu „Opowieści z Narnii”, przygotowali
            prace związane z lekturą – a mianowicie był to projekt „lektura w pudełku”. Czwartoklasiści pracowali
            w grupach, których zadaniem było stworzenie elementów świata narnijskiego i zamknięcie ich w
            pudełku. Wszystkie grupy bardzo dobrze wywiązały się ze swojego zadania.
            Prace były bardzo pomysłowe i inspirujące. Efekty pracy grup można podziwiać na zdjęciach.

• SKARBY ZIEMI

• Spotkanie z p. Bartoszem Czader- entomologiem, paleontologiem, pracownikiem Muzeum Fauny
            i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu.

W grudniu uczniowie klasy 4 mieli okazję wysłuchać ciekawą prelekcję oraz obejrzeć niezwykłą kolekcję skamieniałości. Tematyka spotkania okazała się dla dzieci bardzo ciekawa, z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści pana Bartosza.

• Zabawy na śniegu

• Na początku grudnia zawitała do nas prawdziwa zima ze śniegiem i mrozem. Na taką pogodę dzieci czekały bardzo długo!

Uczniowie klas I, II i III udali się w tych dniach na pobliską górkę, aby wspólnie bawić się na śniegu.  Zabawa była bardzo udana. Dzieci z ogromną radością lepiły bałwana, rzucały się śnieżkami oraz zjeżdżały na sankach i ślizgach. Była to doskonała okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu.

• Zabawa andrzejkowa

• Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

Są różne sposoby, aby się dowiedzieć, co nas czeka w przyszłości Można pójść do wróżki, zapytać Cygankę , która wróży z kart i z ręki, ale można też "w czasie niezwykłym" wróżyć sobie samemu. A jakie były nasze pomysły na poznanie przyszłości?

• Warsztaty z suchym lodem

• 10 listopada dla klas 1-3 odbyły się w naszej szkole warsztaty z suchym lodem. Niezwykłość suchego lodu polega na tym, że po zanurzeniu go w wodzie z naczynia zaczyna wydzielać się biały, gęsty dym.

Dzieci przeprowadzające doświadczenia z suchym lodem były zadziwione tym efektem. Metody stosowane podczas warsztatów  aktywizowały dzieci i stymulowały ich zmysły. Poprzez wykonywanie kreatywnych doświadczeń z suchym lodem dzieci poznały reakcję suchego lodu z wodą, tworzyły fryzury z baniek, obserwowały białe obłoki oraz olbrzymią bańkę mydlaną.