• Warsztaty cukiernicze- lizaki

• 17 kwietnia dzieci z klas 1-3 miały możliwość dowiedzieć  się jak wygląda proces robienia lizaków od środka.Ponadto każde dziecko przygotowało dla siebie lizaki w swoich ulubionych kolorach oraz kształtach .

Możemy śmiało powiedzieć , że było smacznie i zabawnie.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 3 kwietnia, ubrani na niebiesko wychowankowie świetlicy środowiskowej obchodzili Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W myśl zasady “kto się oswoi, ten się nie boi” oglądali prezentację multimedialną i filmiki ukazujące sposób funkcjonowania osób w spektrum autyzmu.

Hasło tegorocznych obchodów brzmi: “Razem dla autyzmu”. Dlatego nasi wychowankowie brali udział w zabawach, które ukazały im, że różnorodność i pomaganie innym jest fajne i potrzebne. Dzięki ciekawym warsztatom przekonali się, że bez względu na trudności, siła tkwi w grupie i współpracując można pokonać każdą przeszkodę. Na koniec uczniowie wykonali piękne niebieskie motyle będące symbolem solidarności z osobami w spektrum autyzmu.

• Śniadanie Wielkanocne.

• WIELKANOC to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca.

Ostatni dzień w szkole, poprzedzający Święta Wielkanocne, różnił się od pozostałych. W tym dniu odbyło się tradycyjne świąteczne śniadanie. Wszyscy uczniowie zasiedli do wcześniej przygotowanych stołów, pełnych tradycyjnych potraw. Na świątecznym stole nie zabrakło jajek, kiełbasy, „baby wielkanocnej” oraz różnych ozdób świątecznych.

Zapach świeżego chleba i świątecznych wypieków zapraszał do stołu.
            Na koniec nie zabrakło również tradycyjnych świątecznych życzeń.