• Czyste powietrze wokół nas - program edukacji antytytoniowej.

• W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do  programu:
            ,,Czyste powietrze wokół nas", którego głównym celem było
            wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu papierosowego ,  zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów a także zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażane na dym.

Realizacja programu odbywała się w różnych formach : uczniowie wykonywali plakaty, projektowali ulotki, oglądali filmy edukacyjne związane z tym tematem.

• V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów – 21 czerwca 2023 r.

• Na prośbę Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego uprzejmie informujemy,  że z inicjatywy Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości (ang. – European Crime Prevention Network), działającej przy Komisji Europejskiej, i we współpracy z Europolem, w ponad 20 państwach UE w dniu 21 czerwca 2023 r. organizowany będzie V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów.

Jego celem jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej zabezpieczenia domów i mieszkań przed włamaniami.W Polsce wydarzenia te będą skoncentrowane w dniu 21 czerwca, jednak w praktyce odbywać się będą przez cały okres wyjazdów wakacyjnych, a zaangażowana w nie będzie w szczególności Policja. Działania Policji będą polegały m.in. na rozpowszechnianiu materiałów wskazujących sposoby zabezpieczenia nieruchomości przed włamaniami, w tym na stronach internetowych Policji, w lokalnych mediach oraz poprzez kontakty ze społecznościami lokalnymi, np. w formie pikników z udziałem funkcjonariuszy Policji.

Materiały dotyczące kampanii dostępne będą na stronie EUCPN .W chwili obecnej dostępna jest broszura w języku polskim dotycząca zapobiegania włamaniom do mieszkań.Zachęcamy do podjęcia w okresie poprzedzającym wakacje – oraz w ich czasie – działań wpisujących się w cele V Europejskiego Dnia Przeciwdziałania Włamaniom do Domów, w tym do upowszechnienia na poziomie lokalnym informacji na temat ww. przedsięwzięcia, np. poprzez publikację informacji o kampanii na swoich stronach internetowych.

• Harmonogram Zakończenia Roku Szkolnego 2022/23

• Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 2022/2023 dla wszystkich klas odbędzie się 23.06.2023 o godzinie 8.00.

Po Mszy Świętej:

- Klasy 1-3 wracają do szkoły na uroczyste zakończenie roku szkolnego.

- Klasy 4-8 udają się do salki katechetycznej na uroczyste zakończenie roku szkolnego.

• Podsumowanie realizacji innowacji pedagogicznej „W świecie zabaw sensoplastycznych” w Przedszkolu w grupie „Jeżyki”

• W roku szkolnym 2022/2023 wraz z przedszkolami zrealizowaliśmy innowację pedagogiczną
            „W świecie zabaw sensoplastycznych”.

Innowacja dotyczyła rozwijania motoryki małej i dużej u dzieci w wieku przedszkolnym poprzez zabawy z wykorzystaniem elementów terapii integracji sensorycznej. W zabawach tych istotna była stymulacja dotykowa, sensoplastyka. Nowatorstwo polegało na wykorzystaniu w czasie zajęć wszelkich możliwych mas plastycznych. Stosowano różnorodne materiały i przybory, wykorzystywano naturalne materiały, produkty spożywcze, nietypowe przybory zwiększając zainteresowanie zajęciami i podnosząc ich atrakcyjność. Szczególną opieką otaczano dzieci
            o wysokiej wrażliwości dotykowej i emocjonalnej.

Zajęcia prowadzone w ramach innowacji stanowiły ciekawą propozycję oddziaływań dotyczących nie tylko motoryki, umożliwiły również dziecku rozwijanie kreatywności i inwencji twórczej,
            a także niwelowania lęków związanych z dotykaniem różnych faktur i substancji. Zastosowanie
            w trakcie zajęć różnorodnych form i metod pracy przyczyniło się do uzyskania pozytywnych efektów wdrożonych działań, a także uatrakcyjniło zajęcia.

Opracowała Monika Korzeniowska