• Półkolonia letnia

• W pierwszym tygodniu wakacji w naszej szkole odbyła się półkolonia letnia, która była okazją do wzajemnych spotkań , wspólnych zabaw , a także doskonałą lekcją  historii , przyrody , bezpieczeństwa.

W pierwszym dniu wyruszyliśmy na wycieczkę do miejsca , które potrafi wzbudzić wiele emocji- Kosmoparku. Uczniowie zapoznali się z najnowocześniejszymi technologiami , poprzez które można poznawać naukę, odnalazły odpowiedź na nurtujące pytania , a ponadto dobrze się bawiły .

W kolejnym dniu dzieci pojechały do Lanckorony, gdzie razem z przewodnikiem mieli okazje zapoznać się z regionem. Zwiedzili Rynek, ruiny zamku, stare wille, piekarnię. Następnie udaliśmy się do ”Zagrody Ławeczki”, gdzie dzieci miały okazje sprawdzić swoje umiejętności majsterkowania , malarstwa. Na koniec zjedliśmy pyszną kiełbaskę i posililiśmy się domową lemoniadą.

Trzeci dzień półkolonii  dzieci spędziły w szkole , gdzie odbywały się zajęcia plastyczne i kulinarne. Podczas zajęć plastycznych uczestnicy wykonywali  makiety odwzorowujące kosmos, a w trakcie kulinarnych robili pierwsze w swoim życiu różyczki z marmoladą.

Czwarty dzień udaliśmy się do Klasztoru oo. Bernardynów .Zostaliśmy oprowadzeni po zakamarkach klasztoru. Zobaczyliśmy makietę dróżek kalwaryjskich , garderobę ze strojami , które są wykorzystywane podczas Misteriów Męki Pańskiej, odwiedziliśmy pokój , w którym wypoczywał  święty Jan Paweł II. Po tym udaliśmy się na warsztaty czytelnicze do Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W piąty dzień pojechaliśmy do Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy poprzez zabawę uczyli dzieci w jaki sposób omijać zagrożenia pojawiające się w mieszkaniu  podczas pożaru. Dodatkowo zostały pouczone jak wykonać w sposób prawidłowy telefon alarmowy. Na koniec mieli okazję zobaczyć pełne umundurowanie i sprzęt strażaka wyruszającego na akcję .

Na zakończenie półkolonii dzieci otrzymały pamiątkowe upominki i lody.

• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• 23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych gości, rodziców i całej społeczności szkolnej.

Wzruszającym momentem było pożegnanie klasy ósmej, uczniowie wyróżniający się otrzymali nagrody. Na koniec obejrzeliśmy wspaniały program artystyczny przygotowany przez klasę ósmą i klasę siódmą.

Do zobaczenia po wakacjach.