• "Ale to już było i nie wróci więcej" Żegnaj Szkoło!

          • Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, wyróżnień i pożegnań. Z naszą szkołą pożegnali się ósmoklasiści, dla których lata spędzone w tej szkole, to historia, a jednocześnie początek nowego czasu.

            Uczniowie pozostałych klas wrócą tutaj po wypoczynku w czasie dwóch miesięcy wakacji. Dyrektor Bernadeta Kalęba – Żołnierek  w swym przemówieniu podkreśliła, że był to rok szczególny, pełen wyzwań. Pogratulowała uczniom, którzy wyróżnili się w nauce, odnieśli sukcesy w konkursach oraz doceniła trud 10 miesięcy wytężonej pracy wszystkich podkreślając, że był to czas wielu doświadczeń, przeżyć i osobistych sukcesów oraz reasumując, że  nie był to łatwy rok, ale wszyscy razem potrafili sobie poradzić, a co więcej pokazali, że można dobrze pracować i osiągać sukcesy na miarę swoich talentów i możliwości. Pani dyrektor podziękowała również nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci i pogratulowała osiągniętych sukcesów. Szczególne podziękowania skierowała w stronę rodziców, którzy pod przewodnictwem pani Moniki Szpak pomagali w realizacji zadań szkoły.  Życzyła wszystkim bezpiecznego, spokojnego i udanego wypoczynku.

            Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego 2021/2022 znajdują się w fotorelacji. 

            No i stało się, mamy upragnione wakacje, na które wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy.

            Miłego i bezpiecznego wypoczynku!

          • 22.06.2022 - Próbna ewakuacja szkoły

          • Wzorem lat ubiegłych, w ostatnich dniach roku szkolnego, we współpracy z OSP w Barwałdzie Górnym, przeprowadzona została w naszej szkole próbna ewakuacja.

            Przećwiczyliśmy ze strażakami sprawne opuszczanie budynku szkoły na wypadek pożaru lub innego niebezpiecznego zdarzenia.  Wszyscy mamy nadzieję, że zdobytej wiedzy nigdy nie będziemy musieć użyć, ale chcemy być przygotowani na ewentualną konieczność ewakuacji.   Strażacy przeprowadzili też z dziećmi i młodzieżą pogadankę na temat bezpiecznych wakacji. Przypomnieli nam m.in. jak zachować się w czasie burzy lub ataku psa, podczas kąpieli czy w kontaktach z nieznajomymi. 

          • Migawki z nietypowych lekcji języka polskiego

          • W mijającym roku szkolnym codzienne lekcje języka ojczystego bywały urozmaicone
            ciekawymi występami uczniów.
            W listopadzie klasa VII zaprezentowała lekturę autorstwa Adama Mickiewicza pt.„Dziady cz. II”. Uczniowie mieli przydzielone role i odpowiednio się do nich przebrali i ucharakteryzowali. Zadbali też o właściwy nastrój. Obrzędowi przewodniczył Guślarz, który czuwał nad całością Wywoływał duchy, które pojawiały się w odpowiedniej kolejności –najpierw dwa Aniołki proszące o ziarna gorczycy, następnie Widmo Złego Pana dręczone przez Chór Ptaków Nocnych, a na końcu Pasterka Zosia. Chór odpowiednio komentował pojawianie się poszczególnych duchów oraz przekazywał pewne nauki moralne.
            Uczniowie doskonale wcielili się w przydzielone im role. Taka lekcja z pewnością pomogła im lepiej zrozumieć i przyswoić sobie treść tej lektury.W mijającym roku szkolnym codzienne lekcje języka ojczystego bywały urozmaicone ciekawymi występami uczniów.W listopadzie klasa VII zaprezentowała lekturę autorstwa Adama Mickiewicza pt.„Dziady cz. II”. Uczniowie mieli przydzielone role i odpowiednio się do nich przebrali i ucharakteryzowali . Zadbali też o właściwy nastrój . Obrzędowi przewodniczył Guślarz, który czuwał nad całością. Wywoływał duchy, które pojawiały się w odpowiedniej kolejności –najpierw dwa Aniołki proszące o ziarna gorczycy, następnie Widmo Złego Pana dręczone przez Chór Ptaków Nocnych, a na końcu Pasterka Zosia. Chór odpowiednio komentował pojawianie się poszczególnych duchów oraz przekazywał pewne nauki moralne.Uczniowie doskonale wcielili się w przydzielone im role. Taka lekcja z pewnością pomogła im lepiej zrozumieć i przyswoić sobie treść tej lektury.

            W kwietniu przyszedł czas na omawianie lektury pt. „Zemsta” Aleksandra Fredry.
            Na podsumowanie pracy z tym utworem uczniowie kl. VII podzieleni na trzyosobowe grupy mieli zaprezentować jedną ze scen tej komedii, a mianowicie scenę pisania listu dyktowanego Dyndalskiemu przez Cześnika. We fragmencie tym pojawia się również Papkin, który przekonany o otruciu go przez Rejenta winem, spisuje swój testament.
            Występy większości grup to prawdziwe popisy umiejętności teatralnych. Odpowiednie stroje i charakteryzacja dopełniły całości przedsięwzięcia.W kwietniu przyszedł czas na omawianie lektury pt. „Zemsta” Aleksandra Fredry.Na podsumowanie pracy z tym utworem uczniowie kl. VII podzieleni na trzyosobowe grupy mieli zaprezentować jedną ze scen tej komedii, a mianowicie scenę pisania listu dyktowanego Dyndalskiemu przez Cześnika. We fragmencie tym pojawia się również Papkin, który przekonany o otruciu go przez Rejenta winem, spisuje swój testament.Występy większości grup to prawdziwe popisy umiejętności teatralnych. Odpowiednie stroje i charakteryzacja dopełniły całości przedsięwzięcia.

            Czerwiec to odpowiedni moment na podsumowanie całorocznej pracy klasy 5 z mitologią.
            Na zakończenie zmagań z mitami, uczniowie przebrani za bogów greckich w kolorowym orszaku przeszli po szkole, prezentując się kolejnym klasom. Odwiedzili również przedszkole, gdzie wzbudzili niemałą sensację swoimi przebraniami. Piątoklasiści ustawieni w szeregu przedstawiali kolejno bogów, za których się przebrali, dziedziny, którymi się opiekowali oraz prezentowali atrybuty kojarzące się z poszczególnymi bóstwami.
            Wśród przedstawianych bogów nie mogło zabraknąć: Zeusa, Hery, Posejdona, Hadesa, Ateny, Demeter, Aresa, Dionizosa, Afrodyty, Hestii oraz Heliosa. 

          • 15.06.2022 – „Muffinkowa Środa” – akcja wolontariatu szkolnego.

          • W środę 15.05 odbyła się w naszej szkole kolejna akcja szkolnego wolontariatu pod hasłem:  „Muffinkowa Środa”.  Zaangażowani w akcję uczniowie rozprowadzali babeczki, które upiekli uczniowie, rodzice i nauczyciele. 

            Odzew był tym razem ogromny i każdy mógł przebierać dowolnie w oferowanych smakach, dekoracjach i nawet wielkościach pachnących muffinek.  Udało się nam uzbierać ponad 900 zł, które wpłaciliśmy na konto Fundacji „Avalon” wspomagając w ten sposób jedną z podopiecznych fundacji – p. Małgorzatę, która marzy o zakupie profesjonalnego wózka jaki mógłby jej pomóc w codziennym zmaganiu z ciężką chorobą.  Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali wielką wrażliwość na potrzeby innych i ogromne serca, które chcą pomagać!  Dziękujemy serdecznie wszystkim bez wyjątku!

          • Spotkanie z Policjantem

          • W dniu 14 czerwca 2022r. uczniowie klas I – III spotkali się z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Na  spotkaniu p. Policjant w rozmowie z dziećmi  poruszył następujące zagadnienia: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo zabaw w wodzie, bezpieczeństwo zabaw w wolnym czasie, ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, dziecko samo w domu, zakaz oddalania się z domu, szkoły, podwórka z osobą nieznajomą, informowanie dorosłych opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i sytuacjach zagrożenia, wzywanie pomocy, bezpieczeństwo w sieci oraz numery alarmowe.

          • Piknik przedszkolaków

          • W dniu 14 czerwca odbył się piknik dla przedszkolaków. W tym dniu dzieci mogły cieszyć się wspaniałą zabawą na świeżym powietrzu.Atrakcjami były ulubione dmuchańce- każdy mógł do woli korzystać z zamków i wielkiej zjeżdżalni.

            W czasie pikniku dzieci także wzięły udział w Artystycznym pokazie baniek mydlanych- Katarzyna Bąbolina przeniosła dzieci w świat Króla Bąbelka i czarowała wielobarwnymi bańkami.W czasie owocowego poczęstunku zdolne rączki naszych Pań i Mam malowały dzieciom buzie i robiły tatuaże , a Pan Policjant przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji.

          • Wycieczka - Zagórnik

          • Dnia 6 czerwca klasy IV i V wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa ogrodniczego „Dudek” w Zagórniku.



             

            Uczniowie na początku wysłuchali krótkiej opowiastki gospodyni wprowadzającej ich w świat ogrodników. Następnie zostali oprowadzeni po gospodarstwie, gdzie zobaczyli różne gatunki drzew, krzewów, warzyw i owoców. Dowiedzieli się na czym polega praca ogrodnika, jak należy dbać o rośliny oraz jak ważne są pszczoły w przyrodzie. Zaraz po tym uczniowie sami mogli pobawić się w ogrodników. Ich zadaniem było przygotowanie ziemi do siania i sadzenia roślin, a następnie posianie w doniczkach kwiatów i warzyw, które zabierali do domu. Po ciężkiej pracy przyszła pora na krótki odpoczynek. Czwarto- i piątoklasiści samodzielnie przygotowali napój z dodatkiem własnoręcznie zebranych ziół i owoców. Później uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy. Każda grupa dostała mapę terenu gospodarstwa z zaznaczonymi roślinami. Ich zadaniem było samodzielne rozpoznanie kilku gatunków zaznaczonych na mapie, nazwanie oraz zebranie ich listków. Dla zwycięskiej grupy przewidziane były nagrody. Na koniec zasiedliśmy przy wspólnym ognisku, na którym piekliśmy kiełbaski oraz jabłka z sadów Pani Ludmiły.

          • DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

          • „W RODZINIE SIŁA”

               W dniu 1 czerwca 2022r. odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka pod hasłem „W RODZINIE SIŁA”.

            Na początku świętowania każda klasa na dużym arkuszu papieru wykonała plakat przedstawiający rodzinę. Plakaty zostały wywieszone na korytarzu szkolnym, a jury wybrało 3 pierwsze miejsca. Następnie klasy I-IV oraz dzieci przedszkolne zostały zaproszone na przedstawienie teatralne „Czerwony Kapturek”, które w tym dniu wystawili dla nich rodzice przedszkolaków.  Pozostałe klasy uczestniczyły w grach i zabawach sprawnościowych na boisku szkolnym, na placu zabaw i na placu fitness. Ponadto wszyscy uczniowie wykonywali sobie zdjęcia rodzinne, bo każdy przebrał się odpowiednio w stroje naśladujące członków rodziny: mamę, tatę, babcię, dziadka, dziecko, a nawet ukochane zwierzątko, które również jest członkiem rodziny. Był to dla naszych uczniów wspaniały dzień. Wszystkie dzieci mogły  poskakać na dmuchańcu, pograć w planszówki, zjeść pyszny posiłek przygotowany przez Rodziców, wziąć udział w zabawie  z nagrodami oraz pozować do zdjęcia w fotobudce. Na zakończenie Dnia Dziecka wszyscy zebrali się w Sali świetlicy szkolnej, gdzie obejrzeli pokaz mody ekologicznej i piękny taniec w wykonaniu uczennic klasy VI, VII i VIII. Następnie nauczyciele wręczyli nagrody przyznane w różnych konkursach, a pani Dyrektor podziękowała rodzicom i nauczycielom za wspaniałą organizację Dnia Dziecka.

             

          • Wycieczka klas 6-8 do Warszawy

          • W dniach 30-31 maja klasy 6 – 8 wyjechały na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy. 

            W programie dwudniowego zwiedzania był m.in. spacer po słynnych Powązkach Wojskowych – cmentarzu, na którym pochowano wiele znanych osób.  Najbardziej wzruszającym momentem dla klasy 8 była możliwość odwiedzenia grobów słynnych bohaterów przerabianej w szkole lektury: „Kamienie na Szaniec”.  Wiele emocji dostarczyła też wszystkim wizyta na Stadionie Narodowym, a także spacer po Starówce Warszawskiej. Mogliśmy też obejrzeć słynną „Zmianę Wart” przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

             W drugim dniu zwiedzania uczestnicy wycieczki odwiedzili Łazienki, ze słynnym Pałacem na Wodzie oraz pomnikiem Fryderyka Chopina. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wszystkim prawie 3 godzinna wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie wszyscy mogliśmy brać udział w ciekawych doświadczeniach i obserwacjach.  Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni pięknych wrażeń, dotarliśmy do domu w godzinach wieczornych. Z pewnością jeszcze nie raz wszyscy będą wracać do wspomnień z majowej wizyty w stolicy.

          • Wadowickie Potyczki Czytelnicze

          • Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie 426 uczniów z 28 szkół powiatu wadowickiego, którzy wzięli udział w projekcie „Wadowickie Potyczki Czytelnicze”.

            Projekt rozpoczął się na początku listopada 2021 roku i trwał do końca maja 2022 roku. W  pierwszym etapie Uczestnicy Konkursu wspólnie z rodzicami czytali wybrane przez siebie książki i rozwiązywali przygotowane do nich testy. Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie z klasy I: Filip Piwowarczyk i Piotr Zawora oraz uczennice klasy III : Anita Kałuża i Hanna Odrobina.  W drugim etapie – półfinałowym –wyłoniono dwóch najlepszych czytelników, którzy jako drużyna  reprezentowali szkołę w trzecim etapie konkursu.

             31 maja 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bachowicach odbył się finał Konkursu, w którym  udział wzięło 54 uczestników reprezentujących 27 szkół z powiatu wadowickiego. Przedstawicielami naszej szkoły byli Anita Kałuża kl. 3 i Filip Piwowarczyk kl. 1. Po uroczystej inauguracji  uczestnicy pisali test ze  znajomości treści książek pani Renaty Piątkowskiej z serii  “Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza”.

            Wielką niespodzianką dla młodych czytelników było spotkanie z samą autorką finałowych książek - panią Renatą Piątkowską. Pisarka rozbawiła dzieci śmiesznymi opowieściami i  w  humorystyczny sposób wskazywała korzyści płynące z czytania. Fragmenty utworów czytała  lektorka pani Malwina, która zaprezentowała uczniom, jak interesująco i nietypowo można interpretować czytany na głos tekst literacki. Na zakończenie spotkania miłośnicy książek pani Renaty Piątkowskiej otrzymali specjalną dedykację, a po słodkim poczęstunku nastąpiło  ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród wszystkim uczestnikom finału.

          • Dzień Mamy i Taty

          • Dnia 27 maja 2022 r. uczniowie młodszych klas zaprezentowali program artystyczny z okazji
            Dnia Mamy i Taty. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły oraz wcielali się
            w role małych aktorów. dla swoich kochanych rodziców. Wykonały także piękne laurki i
            upominki.

            Życzymy kochanym rodzicom STO LAT!!!

          • Wycieczka do Tarnowskich Gór

          • W dniu 18 maja klasy I, II i III pod opieką wychowawców udały się na wycieczkę do
            Tarnowskich Gór. Celem wycieczki było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra. Uczniowie
            mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska komorowe
            ukształtowane przez człowieka – „Gwarka” i przyrodę. Poznali historię górniczego regionu
            zwiedzając Multimedialne Muzeum Górnictwa. 

            Dopełnieniem wrażeń był przepływ w łodziach 600 metrowego odcinka w podziemiach
            Sztolni „Czarnego Pstrąga”, położonego wśród zieleni w Parku Repeckim. Atmosferę
            tajemniczości w kopalni tworzyło delikatne światło lamp górniczych. Podziemna przeprawa
            dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i była największą atrakcją.
            Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem, ciekawym doświadczeniem, miło spędzonym
            czasem.

          • Wyjazd do CKTiS w Kalwarii Zebrzydowskiej na spektakl „Calineczka”

          • W dniu 27.04.2022r. uczniowie „0” – III udali się do Centrum Kultury, Turystyki i Sprotu w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie uczniowie ZS nr 3 w Przytkowicach należący do Teatru „Na przekór” wcielili się w role bohaterów baśni „Calineczka”.

            Wszyscy znamy ten piękny utwór wielkiego Hansa Christiana Andersena, opowiadający przygody „Calineczki”, narodzonej z ziarenka. W tej historii poznajemy opowieść o dziewczynce i jej niezwykłych przygodach, spotkaniach, przyjaźniach.

            Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się podczas spektaklu.        

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • 21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.

            Uczniowie klas I-III pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Jak co roku wyruszyliśmy nad pobliski strumyk w kolorowym korowodzie z Marzanną, by pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Pod drodze szukaliśmy pierwszych oznak Wiosny. 

          • Wyjazd do Teatru Banialuka w Bielsku – Białej

          • Dnia 07 marca klasy I -III pod opieką swoich pań uczestniczyły w bardzo wartościowej wycieczce do Teatru Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku Białej na przedstawienie „Robinson”. Przed wyjazdem uczniowie zostali zapoznani z regulaminem wycieczki oraz zasadami prawidłowego zachowania się miejscu publicznym. Wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem, "Wartka akcja, barwne przygody, zabawne sytuacje, humorystyczne zdarzenia, wyborowe aktorstwo i przebojowa muzyka wypełniają spektakl, czyniąc go atrakcyjnym i zapewniając widzom chwile niezapomnianego relaksu."

            Dynamiczne tempo akcji poruszało wyobraźnię, dzieci żywo reagowały na to co się dzieje na scenie. Pobyt w teatrze sprawił, że dzieci mogły na żywo obejrzeć grę aktorów. Dzieci z wycieczki wróciły pełne  wrażeń.

          • Zabawa karnawałowa klas I-III

          • W dniu 16.02.2022r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.

            Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach. Humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom

            Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

            Kolejny bal karnawałowy już za rok .

    • Galeria zdjęć

        brak danych