• PÓŁKOLONIA

• Wakacje to czas przeznaczony dla dzieci na odpoczynek od nauki oraz zregenerowania sił po trudach szkolnych zmagań. Choć rok szkolny się zakończył, zabawa oraz nauka przez zabawę w naszej szkole nadal trwała.

27 czerwca 2022r. rozpoczęliśmy tygodniową półkolonię, na którą zgłosiło się 19 dzieci. Opiekę nad uczestnikami sprawowali nauczyciele z naszej szkoły. Głównym celem organizowania półkolonii było zapewnienie dzieciom ciekawego, aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w wakacje. Kadra pedagogiczna zapewniła uczestnikom półkolonii urozmaicony i bogaty program opracowany i realizowany tak, aby zainteresować dzieci najbliższym otoczeniem, poznać zabytki kultury materialnej naszego regionu i stworzyć możliwość uczestnictwa w różnych formach kultury, pobudzić i rozwijać aktywność fizyczną oraz doskonalić umiejętności i zainteresowania. Zajęcia sprzyjały integracji uczniów, rozwijaniu bezpiecznych zachowań, wyrabianiu samodyscypliny czy poznawaniu dziedzictwa kulturowego.

Czas półkolonii był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, wspólnych zabaw, integracji, a także doskonałą lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa. Każdego dnia dzieci robiły coś ciekawego i  niepowtarzalnego. Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy serdecznie się pożegnali i z uśmiechami na twarzach zakończyli wspólną przygodę. Nie zabrakło również wzajemnych podziękowań za mile spędzony tydzień wakacji.