• Jasełka

• Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o teiskach dnia codziennego.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt , uczniowie klasy trzeciej jak co roku wystawili jasełka.Swoja premierę mieli w poniedziałek 19.12 w sali widowiskowej Centrum Kultury, turystyki i Sportu w Kalwarii Zebrzydowskiej.Bardzo dużo zaproszonych gości przybyło na to wydarzenie, by po raz kolejny moc przeżywać na nowo tę piękna historię jaką jest Boże Narodzenie. 21.12 w sali świetlicowej młodzi aktorzy wcielili się raz jeszcze w swoje rolę by dla całej społeczności szkolnej zaprezentować swoje umiejętności artystyczne. Piękną scenografią, pastorałkami, magicznym tańcem aniołów wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

• Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

Niech Dziecię Boże Nam Pomoże

Odnaleźć Światło Nadziei

Miłością Świat Obdzieli

Szczególny czas Bożego Narodzenia, kiedy w uwielbieniu klękać będziemy przed Tajemnicą Wcielenia i adorować prawdę o wielkiej miłości Boga do Człowieka,  niech przyniesie radość i spełnienie szlachetnych zamierzeń. Betlejemska Gwiazda zwiastująca narodziny Zbawiciela niech rozświetla swoim blaskiem wszystkie dni Nowego Roku.

Życzą

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców,                                                                                                              Pracownicy Administracji i Obsługi,

oraz Uczniowie Zespołu Szkół nr 7

w Barwałdzie Średnim

• Zajęcia w przedszkolu z robotem

• Przy okazji omawiania tematyki dotyczącej zwierząt domowych Przedszkolaki zapoznały się z robotem Photon.

Starszaki przeniosły się do magicznej krainy gdzie zwierzęta domowe zgubiły swoje domy. Zadaniem dzieci było rozpoznanie jakim zwierzątkiem jest Photon (zagadki dźwiękowe i słowne) oraz poprowadzenie robota za pomocą tabletu (joystick) do odpowiedniego domku.
            Maluszki przy pomocy robota doskonaliły znajomość kolorów, a także doskonaliły słuch i mowę poprzez powtarzanie dźwięków wydawanych przez robota.

Zabawa była przednia, a taka forma zajęć podobała się wszystkim przedszkolakom.

• Dzień Białych Skarpetek.

• W dniu 30 listopada obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ BIAŁYCH SKARPET.

Już starożytni Grecy rozpoczęli modę na tę część garderoby.W latach 80. za oceanem nosili je Blues Brothers, Michael Jackson, miłośnicy deskorolki i raperzy. W Polsce pojawiły się wraz z początkiem zmian ustrojowych.

Wydawałoby się, że dziś białe skarpetki nie są już modne. Nic bardziej mylnego. Nasi uczniowie pokazali,że niekoniecznie tak musi być i można bawić się modą