•  Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości!

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
            W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Uczniowie będą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać
            w ten sposób praktyczne umiejętności.
            Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

W ramach programu Laboratoria przyszłości do szkoły zakupiono:

1. Drukarkę 3D.
            2. Sygnis Edu Lab 3D - pakiet podstawowy.
            3. Aparat fotograficzny Sony RX100 III.
            4. Statyw do aparatu i kamery.
            5. Zestaw oświetleniowy: Lampę SOFTBOX ze statywem i żarówką.
            6. Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini.
            7. Mikroport Saramonic Blink 500 B1.
            8. Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery.
            9. BeCreo - zestaw z mikrokontrolerem.
            10. Stację lutowniczą HOT AIR z grotem 2w1.
            11. Photony: Robotyka i Sztuczna Inteligencja.

12. Laboratorium przyszłości. Kompetencje techniczne i praktyczne.
            13. Laptop Acer Chromebook Spin 512.
            14. LEGO® Education SPIKE™ Prime - zestaw podstawowy.

Mobilne Laboratoria

Nasza szkoła wysłała również zaproszenie do Mobilnego Laboratorium Przyszłości, w ramach którego odwiedzi nas Ekipa Mobilnego Laboratorium. Mobilne Laboratoria Przyszłości realizowane są przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech. Stawiają na praktykę nie teorię. Ekipy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości czyli 16 busów z ekspertami i laboratoryjnym sprzętem od września 2022r. odwiedzają szkoły,  aby wspierać proces wykorzystywania tych rozwiązań w każdym województwie. Przez najbliższe miesiące pojawią się w szkołach wszystkich powiatów w Polsce.

• Od 12 do 16 września trwa tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

• Celem akcji Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych jest przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. Formuła kampanii edukacyjno informacyjnej pozwala na uwzględnienie pomysłów i atrakcyjnych inicjatyw uczniów, samorządu uczniowskiego, rady rodziców, które zostaną przygotowane we współpracy z nauczycielami. Do wspólnych działań szkoły mogą zaprosić przedstawicieli lokalnej społeczności, w tym z placówek ochrony zdrowia (lekarz, ratownik medyczny), stacji sanitarno-epidemiologicznej.