• Realizacja projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych”

• Nasza szkoła realizuje projekt pn. „Małopolska Tarcza
            Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II.                                                                                                                  Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych”

Grant 1 i Grant 3

GRANT 1  - „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół                              i placówek oświatowych grant 3 w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja Szkół Prowadzących Kształcenie Ogólne, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.

W RAMACH REALIZACJI grantu 1 DO SZKOŁY ZAKUPIONY ZOSTANIE MINITOR INTERAKTYWNY                  W KWOCIE BRUTTO –  13 789,00 zł.

GRANT 3 w ramach projektu  pn.: "Małopolska Tarcza Antykryzysowa  - Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych" - Grant 3  realizowany przez Województwo Małopolskie - Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020.

RAMACH REALIZACJI grantu 3 odbywają się zajęcia dodatkowe dla uczniów klas I-III oraz zakupione zostały pomoce dydaktyczne w łącznej KWOCIE BRUTTO –  14 749,62 zł.

• Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza...

• W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Kalwarii Zebrzydowskiej, serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanych przez nią akcjach czytelniczych:

I. ZOSTAŃ SUPERCZYTELNIKIEM 2023 – SUPERCZYTELNIK 2023

Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza uczniów szkół podstawowych klas I – VIII z terenu gminy do udziału w akcji czytelniczej:

„Zostań SuperCzytelnikiem 2023!

Weź udział w akcji, rozbudź w sobie pasję czytania. Każdy ma szansę zdobyć tytuł SuperCzytelnika i zaproszenie na spotkanie ze Specjalnym Gościem Biblioteki panią Ewą Stadmuller, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Dodatkowym wyróżnieniem dla 3 Laureatów, którzy wypożyczą największą ilość książek będzie Tytuł ”MegaCzytelnika”                        i specjalne nagrody.

II. MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

W tegorocznej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek” realizowanego przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego czekać będzie na dzieci w wieku 3 – 6 lat Nowa Wyprawka! Dzieci znajdą w niej autorską książkę, napisaną                                    i zilustrowaną przez wybitnych twórców uwielbianych przez najmłodszych czytelników, dla rodziców przygotowaną broszurę informacyjną o ważnej roli czytania w rozwoju ich dzieci, oraz korzyściach wynikających z częstego odwiedzania Biblioteki.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi Bibliotekę w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz filie w Brodach, Leńczach ,Przytkowicach i Stanisławiu Dolnym, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

• Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny"

• W czwartek, 16 marca 2023 roku w Naszej szkole odbył się konkurs matematyczny Kangur.
            Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów.

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach.
            Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Zadania są ułożone od najłatwiejszych do najtrudniejszych.
            Każdy uczestnik za udział w konkursie otrzymał przestrzenną układankę.
            Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu i życzymy wszystkim uczestnikom świetnych wyników.

• Zapomniane/Przypomniane zwyczaje -Zapusty.

• Pod koniec karnawału w naszej szkole pojawił się tradycyjny, kolorowy korowód zapustny .

Uczniowie poprzebierani w fantazyjne , nieco unowocześnione stroje przypomnieli o dawnej tradycji zapustów. Zapusty to czas tańców, zimowych balów i zabaw znany w polskiej tradycji od średniowiecza. To okres, który trwa  od święta Trzech Króli do wtorku  „kusego” przed Środą Popielcową, poprzedzającą Wielki Post.

Było dużo radości  oraz  zabawy , a miłym końcowym akcentem  było rozdawanie uczniom  przez zapustników słodkiego poczęstunku.

Zdjęcia i filmy zostały wykonane za pomocą aparatu fotograficznego i gimbala zakupionego w ramach projektu:"Laboratoria przyszłości".