Wychowankowie świetlicy środowiskowej również włączyli się w akcję "Odblaskowa szkoła". Starsi uczniowie przedstawili wiersz o Słoniu Trąbalskim, który mimo, że był zapominalski, zawsze pamiętał o odblaskach i przypominał o nich swoim dzieciom. Na koniec wszyscy uczestnicy ćwiczyli przechodzenie przez pasy, przy dźwiękach wesołej piosenki, ubrani w kamizelki i elementy odblaskowe.
Odblaskowa szkoła
Ważne to być widocznym!
Uczniowie naszej szkoły spacerem w odblaskowych kamizelkach przypomnieli, że odblaski poprawiają naszą widoczność szczególnie podczas jesiennej pogody, a oprócz tego, na drodze zachowywać zdrowy rozsądek i stosować zasadę ograniczonego zaufania.
I.F.S
Dlaczego warto nosić odblaski? Czyli spotkanie z policjantem w ramach akcji: „Odblaskowa Szkoła”
Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji ”Odblaskowa Szkoła”, którego celem jest promowanie wszelkich pomysłów i inicjatyw zmniejszających zagrożenia.
By przypomnieć jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze i dlaczego warto pamiętać o odblaskach, w dniu 26 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantem mł. asp. Mariuszem Bryłą, który przybliżył te ważne zagadnienia.
Pani Jesień kolory nam niesie.
O jesieni wychowankowie świetlicy środowiskowej wiedzą już wszystko. Podczas zajęć plastycznych, wykonali w grupach drzewa w jesiennej szacie na dużym formacie.
Wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością, dzięki czemu ściany świetlicy mienią się jesiennymi barwami.
Pasowanie Pierwszoklasistów
W dniu 12października uczniowie klasy pierwszej uroczyście zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły.
Ślubowali swą nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Na koniec zostali pasowani przez Panią Dyrektor "specjalnym "ołówkiem i otrzymali legitymacje jako ich pierwszy szkolny dokument.
„Kiermasz ciast i nie tylko”- dla Leny Cholewy.
W dniu 15.10.2023 r. przy Kościele św. Erazma w Barwałdzie Dolnym odbył się kiermasz ciast i nie tylko.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, pracownikom i uczniom naszej szkoły, którzy postanowili włączyć się w tę piękną akcję przynosząc słodkości. Dochód z kiermaszu w całości został przekazany na leczenie Leny.
"Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten kto daje". Jan Paweł II
Serdecznie dziękujemy!
Opiekun SU I.F.S
Pomoc dla Lenki Cholewy.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami, uczniowie, rodzice, pracownicy oraz dyrekcja Szkoły w Barwałdzie Średnim włączyli się do akcji , której celem jest pomoc dziewczynce w powrocie do pełnej sprawności. Zorganizowane fanty zostały przekazane organizatorom akcji na kiermasze i licytacje.
Serdecznie dziękujemy !
Opiekunowie SU
UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA PAWŁA II
W niedzielę 22.10.2023r. miasto Kalwaria Zebrzydowska uczciło św. Jana Pawła II, swego Patrona Mszą świętą w kościele św. Józefa, o godz. 16.30. Po niej nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II.
Serdecznie dziękujemy naszemu Pocztowi Sztandarowemu, za dzielne reprezentowanie naszej szkoły w tej uroczystości oraz rodzicom i nauczycielom za obecność.
„WYLOSUJ ANIOŁA”
Samorząd Uczniowski naszej szkoły dołączył do akcji organizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu w Brodach -”Wylosuj Anioła”.
Celem akcji było wykonanie kartki lub napisanie listu do dziecka z oddziału onkologicznego. Tym miłym gestem chcieliśmy dodać otuchy młodym podopiecznym i wesprzeć w trudnych momentach.
Opiekun SU
WYCIECZKA KLAS 4 – 8 NA SZYNDZIELNIĘ I KLIMCZOK
Piękna jesienna aura towarzyszyła nam podczas naszej wycieczki w Beskid Śląski.
We środę 18 października uczniowie klas 4 – 8 wraz z opiekunami wyruszyli autokarem w stronę Bielska – Białej. Po półtorej godzinie jazdy znaleźliśmy się u stóp Szyndzielni ( 1028 m n.p.m.). Następnie kolejką gondolową dostaliśmy się pod szczyt, a dalszą trasę do schroniska przebyliśmy na piechotę. Po krótkim postoju na zrobienie zdjęć, ruszyliśmy na szczyt sąsiedniego Klimczoka. Trasa była przyjemna i niewymagająca. Kolejnym postojem była polana na Klimczoku, z której rozpościera się cudowny widok. Zobaczyliśmy m.in. Skrzyczne – najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, Pilsko, Babią Górę, a w oddali rysowały się także Tatry.
Następnie udaliśmy się do schroniska PTTK położonego pomiędzy szczytem Magury a przełęczą Siodło, oddalonego o około 700 m od szczytu Klimczoka ( 1117 m n.p.m.). W schronisku odpoczęliśmy i posililiśmy się . Następnie ruszyliśmy zielonym szlakiem do Szczyrku. Tam na parkingu czekał na nas nasz autokar. Zadowoleni i odrobinę zmęczeni ruszyliśmy w stronę Barwałdu.
Wyjazd do Muzeum Ognia
W dniu 19.10.2023r.dzieci klas 1-3 uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Ognia w Żorach.
Zwiedzanie Muzeum, oglądanie wystaw i interaktywne doświadczenia i eksperymenty przybliżyły historię powstania ognia, jego użyteczności w codziennym życiu. Dzieci poznały również zagrożenia związane z ogniem, strój strażaka i stare wozy strażackie. Na zakończenie wizyty w Muzeum dzieci wzięły udział w warsztatach, samodzielnie wykonały świece.
8
Spotkanie ze Smykiem Ratownikiem
W dniu 25.09.2023r.gościliśmy w naszej szkole Panie, których celem było przygotowanie dzieci do wykonania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Na samym początku , panie wyjaśniły na czym polega ich praca. Następnie dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielenia pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń i złamań. Dzieci uczyły się jak należy komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwalały sobie numery alarmowe służb ratunkowych. Poznały zasady bezpiecznej zabawy w domu, w sali, na placu zabaw. Panie zwróciły uwagę, aby dzieci podczas jazdy rowerem zawsze miały odpowiednie zabezpieczenie na głowy i kończyn (czyli na głowie obowiązkowo kask, a na kolanach i łokciach - ochraniacze). W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto miały możliwość bandażowania oraz nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna, tzw. bezpieczna. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "Małymi ratownikami" - otrzymując dyplom. Spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym.
9
Śniadanie daje moc
W ramach tej ogólnopolskiej akcji uczniowie klasy 1 tym razem samodzielnie przygotowali zdrowe , warzywne sałatki.
Pożegnanie lata
Dnia 11 września uczniowie klas I - III w ramach pożegnania lata uczestniczyli w ognisku klasowym. Impreza tradycyjnie odbyła się przy plebanii kościoła parafialnego w Barwałdzie Dolnym.
O godzinie 8:00 wyruszyliśmy malowniczą trasą Barwałdu w stronę plebanii. Po przybyciu na miejsce rozpoczęliśmy pieczenie kiełbasek. Chłopcy i dziewczynki integrowali się poprzez wspólną zabawę, grę w piłkę, rozmowy.
RADA RODZICÓW + załączniki
Rada Rodziców podjęła decyzję o wyborze ubezpieczenia NNW dla uczniów na rok szkolny 2023/2024.
Jest to Towarzystwo Ubezpieczeniowe PZU. Aby skorzystać z ubezpieczenia należy wejść w link:
https://kochamtodbam.pl/ubezpieczenia/tabela-bez-kodu
Podręcznik i ćwiczenia do religii nie wchodzą w skład bezpłatnego podręcznika MEN.
W związku z powyższym prosimy o zakupienie następujących książek:
Klasa I
Podręcznik z ćwiczeniami: „Bóg jest naszym Ojcem”Autorzy: ks. T. Panuś, ks. A. Kielian, A. Berski
Wydawnictwo św. Stanisława BM, KrakówKlasa II
Podręcznik z ćwiczeniami: „Jezus jest naszym Zbawicielem”Autorzy: ks. T. Panuś, ks. A. Kielian, A. Berski
Wydawnictwo św. Stanisława BM, KrakówKlasa III
Podręcznik z ćwiczeniami: „Przyjmujemy Pana Jezusa”
Autorzy: ks. T. Panuś, ks. A. Kielian, A. Berski
Wydawnictwo św. Stanisława BM, KrakówKlasa IV
Podręcznik: „Żyjemy we wspólnocie z Bogiem”Autorzy: ks. T. Panuś, ks. A. Kielian, A. Berski
Wydawnictwo św. Stanisława BM, KrakówPozostałe podręczniki zostaną podane na pierwszych zajęciach.
KOMUNIKAT !
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Komunikat w sprawie rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
W dniu 04.09.2023 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.
Harmonogram rozpoczęcia nowego roku szkolnego:
►Godz. 8.00 – Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024 w Kościele
św. Erazma w Barwałdzie Dolnym.
►Godz. ok. 9.00 – Spotkanie uczniów z wychowawcami:
klasy I-III w budynku świetlicy szkolnej,
klasy IV-VIII w Domu Parafialnym przy plebanii.
Uwaga !!! Zmiana numeru do kontaktu ze szkołą.
W związku z awarią spowodowaną nadbudową szkoły nastąpiła tymczasowa zmiana nr telefonu.
Nowy nr telefonu 512 265 195 będzie obowiązywał do 31.08.2023 r.
Świetlica - Informacja dla Rodziców klas I, II, III
Dyrekcja Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim zwraca się z prośbą o udzielenie odpowiedzi do dnia 25 sierpnia 2023r. do godziny 12.00 dotyczącej uczestnictwa dziecka w zajęciach świetlicowych, które w roku szkolnym, 2023/2024 będą organizowane na terenie naszej szkoły - tzn. świetlicy środowiskowej i świetlicy szkolnej. Część godzin świetlicy szkolnej w nadchodzącym roku szkolnym będzie przeznaczona dla uczniów klas IV-VIII, ze względu na dojazd do SP w Brodach.
Proszę o zadeklarowanie chęci zapisu dziecka oraz informację, do której godziny dziecko będzie przebywało na świetlicy?
Świetlica jest dostępna dla dla dzieci, których oboje rodzice - mama i tata na dzień dzisiejszy oraz w roku szkolnym 2023/2024 pozostaną w stosunku pracy.
Informację można przekazać telefonicznie do szkoły, bezpośrednio do opiekuna świetlicy środowiskowej oraz wysyłając wiadomość na pocztę szkolną.
Półkolonia letnia
W pierwszym tygodniu wakacji w naszej szkole odbyła się półkolonia letnia, która była okazją do wzajemnych spotkań , wspólnych zabaw , a także doskonałą lekcją historii , przyrody , bezpieczeństwa.
W pierwszym dniu wyruszyliśmy na wycieczkę do miejsca , które potrafi wzbudzić wiele emocji- Kosmoparku. Uczniowie zapoznali się z najnowocześniejszymi technologiami , poprzez które można poznawać naukę, odnalazły odpowiedź na nurtujące pytania , a ponadto dobrze się bawiły .
W kolejnym dniu dzieci pojechały do Lanckorony, gdzie razem z przewodnikiem mieli okazje zapoznać się z regionem. Zwiedzili Rynek, ruiny zamku, stare wille, piekarnię. Następnie udaliśmy się do ”Zagrody Ławeczki”, gdzie dzieci miały okazje sprawdzić swoje umiejętności majsterkowania , malarstwa. Na koniec zjedliśmy pyszną kiełbaskę i posililiśmy się domową lemoniadą.
Trzeci dzień półkolonii dzieci spędziły w szkole , gdzie odbywały się zajęcia plastyczne i kulinarne. Podczas zajęć plastycznych uczestnicy wykonywali makiety odwzorowujące kosmos, a w trakcie kulinarnych robili pierwsze w swoim życiu różyczki z marmoladą.
Czwarty dzień udaliśmy się do Klasztoru oo. Bernardynów .Zostaliśmy oprowadzeni po zakamarkach klasztoru. Zobaczyliśmy makietę dróżek kalwaryjskich , garderobę ze strojami , które są wykorzystywane podczas Misteriów Męki Pańskiej, odwiedziliśmy pokój , w którym wypoczywał święty Jan Paweł II. Po tym udaliśmy się na warsztaty czytelnicze do Miejskiej Biblioteki Publicznej.
W piąty dzień pojechaliśmy do Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy poprzez zabawę uczyli dzieci w jaki sposób omijać zagrożenia pojawiające się w mieszkaniu podczas pożaru. Dodatkowo zostały pouczone jak wykonać w sposób prawidłowy telefon alarmowy. Na koniec mieli okazję zobaczyć pełne umundurowanie i sprzęt strażaka wyruszającego na akcję .
Na zakończenie półkolonii dzieci otrzymały pamiątkowe upominki i lody.
13
Archiwum Aktualności