• Udział w akcji „Razem na święta”

          • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w akcji „Razem na święta”, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej .  

            Celem tej  inicjatywy jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za inne osoby.  Nasi podopieczni  w ramach działań wykonali kartki świąteczne, które potem mogli wręczyć  bliskiej osobie lub przekazać sąsiadom - wrzucając je do skrzynki pocztowej. W tym szczególnym  okresie jakim są święta, jest to bardzo miły gest  życzliwości.

          • Jasełka

          • Część pierwsza jasełek.

            Część druga jasełek.

            Część trzecia jasełek.

          • Sukces Martynki z Zerówki

          • Martynka Stawowy, nasza koleżanka, podczas zawodów tanecznych IDO Jazz Mini Kids - Pierwszych Mistrzostwach Świata w Warszawie, które odbyły się 11.12.2021, zdobyła Wicemistrzostwo Świata.Gratulujemy jej serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

          • Wycieczka do Starego i Nowego Sącza

          • Dnia 9.12.2021 klasy 4 - 8 w ramach projektu „Poznaj Polskę” wyruszyły na jednodniową wycieczkę do Starego i Nowego Sącza.

            Spod szkoły wyjechaliśmy tuż po 7.00, ruszając w stronę Starego Sącza. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce, a prawa miejskie uzyskało  w XIII w. Leży na szlaku bursztynowym.

            Tuż przed wjazdem do miasta, na starosądeckich błoniach, zobaczyliśmy ołtarz zbudowany z okazji wizyty papieża Jana Pawła II. Podczas odprawionej 16 czerwca 1999 r. na nim mszy papież kanonizował świętą Kingę.

             Po dojechaniu na miejsce, zaczęliśmy zwiedzanie tego urokliwego miasteczka. Przeszliśmy przez rynek, którego zabudowa  jest przykładem architektury średniowiecznej i wysłuchaliśmy opowieści o założeniu miasta. Następnie udaliśmy się w stronę Klasztoru Sióstr Klarysek,  założonego przez księżną Kingę, żonę Bolesława Wstydliwego. Przy klasztorze funkcjonuje gotycki kościół pw. św. Trójcy i św. Klary. Wnętrze świątyni udekorowane jest barokowymi polichromiami przedstawiającymi życie fundatorki. Najcenniejszym zabytkiem kościoła jest ambona z 1671 r. w kształcie drzewa Jessego

            Kolejnym punktem naszego programu był Nowy Sącz, a dokładnie Miasteczko Galicyjskie, znajdujące się na terenie Sądeckiego Parku Etnograficznego. Jest to skansen regionalny prezentujący architekturę drewnianą i tradycyjną kulturę ludową Sądecczyzny. Sektor Sądeckiego Parku Etnograficznego „Miasteczko Galicyjskie” jest rekonstrukcją galicyjskiej, małomiasteczkowej zabudowy z przełomu XIX i XX wieku. Znajdują się tam oryginalne obiekty przeniesione z różnych stron ziemi sądeckiej.

            W Miasteczku Galicyjskim znajduje się 20 takich obiektów (rekonstrukcji).

            Są to  m. in. :

             

            Po miasteczku galicyjskim oprowadzało nas kilku przewodników, którzy przybliżali życie mieszkańców Galicji sprzed wieku. Po zwiedzaniu miasteczka, udaliśmy się na warsztaty plastyczne związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Jedna grupa wykonywała plecione ozdoby choinkowe, druga zaś postaci św. Mikołaja z drewna.

            Po zakończonych warsztatach udaliśmy się na posiłek, a następnie wyruszyliśmy w kierunku Barwałdu.

            Zadowoleni i pełni wrażeń dotarliśmy na miejsce. Z pewnością ta wycieczka na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

          • Świąteczne warsztaty

          • 9.12.2021 Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do sali zabaw „Lalandia” w Barwałdzie Górnym.

            Już sam przejazd busami, sprawił dzieciom wiele radości, a zorganizowane dla nich warsztaty z pieczenia i dekorowania ciasteczek, oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem, dostarczyło dzieciom dodatkowej dawki emocji. Przedszkolaki miały okazje również pobawić się na konstrukcjach, „popływać” w basenach z kulkami, oraz zjeść przygotowane przez siebie ciasteczka. To był wspaniały wyjazd, chętnie znowu go powtórzymy.

          • Mikołajki w Przedszkolu

          • Od samego rana w naszym przedszkolu panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego Mikołaja. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były ubrane w świąteczne stroje oraz miały mikołajowe czapeczki.

            Długo oczekiwany gość przybył do nas w towarzystwie pomocników. Na wstępie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Mikołaj bardzo dziękował za piękne wiersze i piosenki. Miło spędzony czas uwieńczyło wręczenie przez Mikołaja paczek z prezentami. W to poniedziałkowe przedpołudnie na wszystkich dziecięcych twarzach gościł uśmiech oraz radość. Na koniec wizyty życzliwy i sympatyczny Mikołaj nie zapomniał o złożeniu obietnicy, że odwiedzi nas za rok.Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie paczek oraz pomoc w organizacji.

          • Andrzejki w Przedszkolu

          • 30 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.

            W każdej grupie dzieciaki mały możliwość zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe, integrowały się w zabawie, współdziałały z grupą kolegów i koleżanek. Dzieci bawiły się tańcząc przy muzyce, zjadły słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną.

          • Program stypendialny "Musicie od siebie wymagać"

          • Nowo powstałe Stowarzyszenie im. Świętego Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej zachęca dzieci i młodzież, z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska, do udziału w programie stypendialnym "Musicie od siebie wymagać". Stowarzyszenie zostało powołane jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II i dar za patronat miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

            Program stypendialny "Musicie od siebie wymagać", jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych (klasy IV – VIII), którzy są zameldowani na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

            Stypendium trafi do potrzebujących i będzie  wspierało zdolną, utalentowaną młodzież, dzieci z rodzin o niskich dochodach.

            Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, zachęca do składania wniosków o przyznanie stypendium (wniosek i regulamin w załączniku). Prawo zgłaszania kandydatów do stypendium mają: rodzice bądź opiekunowie prawni, placówki oświatowe oraz członkowie Stowarzyszenia.

            Stowarzyszenie  w toku postępowania rekrutacyjnego dokona  oceny złożonych wniosków, Przekazanie stypendiów nastąpi w terminie do 15 grudnia 2021r.

            Na realizacje Programu Stypendialnego "Musicie od siebie wymagać", Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, otrzymało dotacje z Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

            Wypełnione wnioski o przyznanie stypendium wraz z wymaganymi załącznikami należy składać drogą elektroniczną na adres - sjp2pk@gmail.com do 26 listopada 2021r. do godz. 24:00.

            Więcej informacji można znaleźć na: www.facebook.com/stowarzyszenieswjp2pk
            www.kalwaria-zebrzydowska.pl

            Do wydrukowanego wniosku o przyznanie stypendium należy dołączyć obowiązkowo następujące załączniki:
            - kserokopia świadectwa z minionego (poprzedniego) roku szkolnego,
            - kserokopie dyplomów i wyróżnień (z bieżącego i minionego roku szkolnego).

            Powołane do życia Stowarzyszenie chce także upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II poprzez promowanie nauczania Papieża Polaka. Stowarzyszanie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, będzie prowadziło działalność charytatywną, a także podejmowało działania na rzecz osób niepełnosprawnych i organizację wolontariatu.

            Stowarzyszanie będzie zajmowało się również pielęgnowaniem lokalnej tradycji i kultury, miedzy innymi poprzez organizację spotkań integrujących mieszkańców. Ważną część działania organizacji  stanowić będzie organizowanie imprez kulturalnych i sportowych.

          • „#Szkoła Pamięta”

          • Już po raz  kolejny  nasza szkoła  odpowiedziała na apel Ministra Edukacji Narodowej i włączyła się  do udziału w akcji „Szkoła pamięta”.

            Jest to akcja mająca za zadanie upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych, zarówno tych lokalnych jak i narodowych. Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem podjęli się wykonania proponowanych działań.

                Zespół Szkół nr 7 na stałe opiekuje się pomnikiem ofiar katastrofy kolejowej, który znajduje się w naszej miejscowości. W tym roku mija 77. rocznica tego tragicznego wydarzenia, w którym zginęło około 130 osób. Uczniowie wraz z wychowawcami porządkują miejsce wokół pomnika, przynoszą kwiaty, zapalają znicze. Tak było i w tym roku – klasa VI z wychowawczynią upamiętniła ofiary tejże katastrofy.

          • Dzień Niepodległości

          • Niepodległa do Hymnu#

            10 listopada w Szkole Podstawowej w Barwałdzie Średnim odbyła się akademia z okazji 103 rocznicy, odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Święto to jak co roku obchodzone jest bardzo uroczyście .Tego dnia uczniowie byli ubrani odświętnie, a każdy z nich miał przypięty element biało-czerwony. Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu, a następnie dzieci zatańczyły dostojny taniec i zaśpiewały piosenkę "Polska mój skarb".Z powodu pandemii uczniowie nie mogli zgromadzić się razem, dlatego każda klasa osobno o godzinie 11:11 odśpiewała w swoich salach hymn -Mazurek Dąbrowskiego, tym sposobem włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Niepodległa do hymnu#

          • #niepodlegladohymnu

          • W 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nasze Przedszkolaki wzięły udział w akcji "Niepodległa do Hymnu".

            Odświętnie ubrane dzieci, przystrojone w kokardy narodowe, uroczyście odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego".

            Następnie przedstawiły krótki program artystyczny, nawiązujący do naszej drogi do wolności, a dzieci z Zerówki pięknie wyrecytowały wiersz Władysława Bełzy "Katechizm Polskiego Dziecka".

          • „Szkoła Pamięta”

          • W tym roku, już po raz drugi nasze Przedszkole wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest m. in. upamiętnienie ważnych rocznic,wydarzeń, lokalnych postaci historycznych, kultywowanie polskiej tradycji świąt zadusznych, wspieranie organizacji pomagających Polakom i Polonii za granicą. Przedszkolaki w ramach akcji wykonały prace plastyczne: maluszki nawiązały do tradycji świąt zadusznych, poprzez namalowanie znicza oraz wspólne wykonanie kwiatów chryzantemy, natomiast starszaki wykonały pracę „Jan Paweł II na zawsze w naszych sercach”.

          • Święto Komisji Edukacji Narodowej

          • "Tym , którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy..."
             

            14 października obchodzimy święto Komisji Edukacji Narodowej, jest to święto całej szkolnej społeczności -nauczycieli , pracowników obsługi i administracji , uczniów
            i ich rodziców.
            Z tej okazji składamy Wszystkim najserdeczniejsze życzenia .

            Klasa II

          • Ślubowanie i pasowanie na uczniów dzieci klasy I

          • 13 października 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klasy I.

            W uroczystości brali udział dyrektor szkoły mgr Bernadeta Kalęba – Żołnierek, rodzice pierwszoklasistów, reprezentantki klasy czwartej i oczywiście uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią. W miłej atmosferze uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

          • Dzień Chłopaka w klasie III

          • Uczniowie klasy III z uśmiechem na twarzy świętowali wyjątkowy dzień dla chłopców. Dziewczynki zaangażowały się w tworzenie pamiątkowych kartek dla  kolegów z klasy, a  następnie w dekorację sali. Chłopcy nie spodziewali się licznych atrakcji, które czekały na nich w klasie. Wspólnie bawiliśmy się ulubione zabawy. Dziewczynki znakomicie naśladowały chłopców podczas zabawy w kalambury. Nie zabrakło również elementów rywalizacji, kiedy  dziewczynki na wyścigi goliły sztuczne brody chłopców. Cała klasa nauczyła się wesołego układu tanecznego,  a na zakończenie zajęć wręczono słodkie upominki, dyplomy, kartki  oraz pamiątkowe medale.

          • Odblaskowa Szkoła

          • 30 września 2021r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu z p.asp. Katarzyną Hermą z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach . Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz profilaktyka zachowań niebezpiecznych. Pani Funkcjonariusz w trakcie prelekcji przedstawiła główne przyczyny i skutki wypadków drogowych z udziałem pieszych. Wskazała na konieczność noszenia elementów odblaskowych . Uczniowie klasy 1 zostali przeszkoleni z prawidłowego przechodzenia przez ulicę.

          • Zwiedzanie Wadowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji

          • 28 września obyła się wycieczka klas I-III, które zwiedziły stację uzdatniania wody, oraz wadowicką oczyszczalnię ścieków.

            W pierwszej kolejności uczniowie udali się na stację uzdatniania wody, która znajduje się przy ulicy Zegadłowicza w Wadowicach. Kierownik zakładu – Pan Ireneusz Cholewa oprowadził grupę po całym obiekcie. Uczniowie poznali proces uzdatniania wody. Dowiedzieli się w jaki sposób woda czerpana jest z rzeki Skawy, jak usuwane są pływające zanieczyszczenia z rzeki oraz jakie procesy sprawiają że woda jest zdatna do picia przez ludzi. Wszystkich najbardziej zaciekawiło pomieszczenie dyspozytorni i hali filtrów, gdzie znajdują się małże i ryby,będące wskaźnikiem czystości wody. Stacja uzdatniania wody jest nowoczesnym obiektem, który kilkanaście lat temu przeszedł gruntowną modernizację. Dzięki temu spełnia najwyższe normy jakości wody.

            Drugim etapem wycieczki była wizyta na terenie wadowickiej oczyszczalni ścieków. Obiekt ten przeszedł gruntowną modernizację w 2009 roku – wtedy co stacja uzdatniania wody.Pracownicy zorganizowali pokaz, w którym uczniowie przy zachowaniu szczególnej ostrożności, zobaczyli pracę specjalistycznego pojazdu służącego do udrażniania kanalizacji . Byli świadkami usunięcia awarii w jednej ze studzienek na terenie obiektu oczyszczalni. Następnie pokazano im kolejne procesy oczyszczalnia ścieków, poznali tajniki pracy pracowników przedsiębiorstwa. Uczniowie poznali  różnicę pomiędzy zanieczyszczonymi i brudnymi ściekami, które dopływają do obiektu , a klarownym ściekiem oczyszczonym, który w bezpiecznej postaci trafia do rzeki Skawy. Wycieczkę zwieńczył pokaz pracy koparki, który zrobił spore wrażenie na zwiedzających. Uczniowie po wizycie na oczyszczalni ścieków zostali pouczeni jak ważne jest umiejętne korzystanie z kanalizacji. Dowiedzieli się, że  ubikacja to nie śmietnik i  należy zwracać uwagę na to co wrzucamy do środka.

          • Wizyta Pani STRAŻAK

          • W piątek 17 września odwiedziła nasze Przedszkole Pani Klaudia Lichosyt z OSP Barwałd Górny. 

            Przeprowadziła pogadankę z dziećmi  o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna. Przypomniała dzieciom o ważnych numerach alarmowych oraz przekazała dla przedszkola tablice informacyjne.
            Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Pani Klaudia pokazała dzieciom apteczkę medyczną, jej wyposażenie, a także zademonstrowała na ochotnikach jak opatrzyć rany.
            Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały zadanie od Pani strażak, w które chętnie się zaangażowały. 

            Dziękujemy za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

          • Wyjazd do Frankówki Małej

          • W środę 15 września uczniowie klas I-IV oraz dzieci z zerówki mieli przyjemność odwiedzić wyjątkowe miejsce gdzie rządzi przyroda .

             

            FRANKÓWKA MAŁA to PLENEROWY OŚRODEK położony u wrót BESKIDU WYSPOWEGO, w otulinie WIŚNICKO-LIPNICKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO w Powiecie Bocheńskim.  Ośrodek znajduje się w spokojnej, malowniczej wsi CICHAWKA, w otoczeniu mieszanego lasu, w dolinie rzeki Stradomki.

            Nasi uczniowie wzięli udział w kilku wyjątkowych warsztatach plenerowych:

            - warsztat przyrodniczy – edukacyjny spacer po lesie,

            - warsztat kulinarny – pieczenie szarlotki,

            -  nauka w ruchu – gra terenowa, praca w zespołach.

            Jednym z punktów wycieczki była wizyta w EKOmuzeum. Jest to prywatne muzeum, którego gospodarz zebrał ogromny zbiór narzędzi gospodarskich i rzemieślniczych oraz innych ciekawych sprzętów i dokumentów używanych niegdyś w domach chłopskich i ziemiańskich na tych terenach.

            W trakcie trwania warsztatów zorganizowano ognisko. Uczniowie mieli okazję samodzielnie upiec sobie kiełbaskę i odpocząć przy zapachu dymu z ogniska w klimatycznym miejscu.

  • Galeria zdjęć

      brak danych