Lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do Przedszkola w Barwałdzie Średnim w roku szkolnym 2022/2023.
W dniu 17 marca 2022 roku odbył się w naszej szkole międzynarodowy konkurs matematyczny KANGUR.
W dniu 17 marca 2022 roku odbył się w naszej szkole konkurs KANGUR.Konkurs ten jest rozgrywany w sześciu kategoriach wiekowych, od klasy 2 szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach i ma charakter jednorazowego testu.Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Do każdego zadania dołączonych jest 5odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.Konkurs “Kangur Matematyczny” jest imprezą samofinansującą się. Środki na organizację i nagrody pochodzą z opłat wpisowych uczestników.W tym roku w konkursie wzięło udział 10 uczniów. Każdy uczestnik otrzymał upominek –zabawkę logiczną.Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Przedszkolni ogrodnicy
W dniu 23 marca Przedszkolaki zamieniły się w małych ogrodników – wykorzystaliśmy ciepłą i słoneczną pogodę, aby na świeżym powietrzu zasiać kwiaty we własnych doniczkach.
Nasze doniczki ustawiliśmy na parapecie i teraz dzięki codziennej obserwacji i pielęgnacji, dzieci będą mogły przekonać się jak wygląda cykl rozwoju roślin oraz co jest im niezbędne do życia.
6
„Marzanno, Marzanno...”
Topienie Marzanny to stary słowiański zwyczaj żegnania zimy i witania wiosny. Wierzono, że wraz z paleniem lub topieniem jej podobizny – kukły usuwamy wszelakie oznaki zimy, a tym samym przyspieszamy nadejście wiosny.
W dniu 21 marca przedszkolaki z wszystkich oddziałów wybrały się na spacer z Marzanną, wykonaną z siana i słomy (dzięki uprzejmości rodziców Antosia). Przystrojona była w sukienkę z bibuły i kolorowych kwiatów. Obecnie, ze względu na zanieczyszczenie środowiska odchodzi się od tradycji „topienia Marzanny”, a jedynie maszeruje z kolorową kukłą, aby „przestraszyć” zimę. Żeby jednak tradycji stało się zadość, spaliliśmy odrobinę sianka z naszej „Marzanny”. Przedszkolaki postanowiły także pożegnać zimę piosenkami i wierszykami.
3
Przedszkolaki z wizytą w Teatrze
17 marca od samego rana nasze Przedszkolaki były bardzo podekscytowane, ponieważ tego dnia wybieraliśmy się na wycieczkę do Wadowickiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. „Ja, Pinokio”.
Celem wycieczki było: kształtowanie wrażliwości estetycznej, wdrażanie do poprawnego zachowania sięw miejscach publicznych oraz rozbudzanie zainteresowań dzieci sztuką.Aktorom udało się przenieść młodych widzów w magiczny świat, który powstał dzięki ciekawej scenografii, barwnym kostiumom, efektownej grze świateł oraz zabawnym dialogom. I chociaż niektóre dzieci troszkę się bały to i tak wróciły do przedszkola zadowolone.
6
Inscenizacja wiersza
"Rzepka "
Czytanie od najmłodszych lat jest bardzo ważne wśród dzieci i młodzieży .Skłania ich to do samodzielnego myślenia i podejmowania decyzji, a także operowania prawidłowym językiem . Klasa druga w sposób humorystyczny zaprezentowała wiersz Juliana Tuwima pt.:" Rzepka".
Wyjazd do Teatru Banialuka w Bielsku – Białej
Dnia 07 marca klasy I -III pod opieką swoich pań uczestniczyły w bardzo wartościowej wycieczce do Teatru Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku Białej na przedstawienie „Robinson”. Przed wyjazdem uczniowie zostali zapoznani z regulaminem wycieczki oraz zasadami prawidłowego zachowania się miejscu publicznym. Wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem, "Wartka akcja, barwne przygody, zabawne sytuacje, humorystyczne zdarzenia, wyborowe aktorstwo i przebojowa muzyka wypełniają spektakl, czyniąc go atrakcyjnym i zapewniając widzom chwile niezapomnianego relaksu."
Dynamiczne tempo akcji poruszało wyobraźnię, dzieci żywo reagowały na to co się dzieje na scenie. Pobyt w teatrze sprawił, że dzieci mogły na żywo obejrzeć grę aktorów. Dzieci z wycieczki wróciły pełne wrażeń.
Osiągniecie Martynki z zerówki
Kolejny sukces taneczny Martynki Stawowej uczennicy klasy „0” w Barwałdzie Średnim.
I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU TAŃCA NOWOCZESNEGO.
Brawo! Gratulujemy!
Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim.
Zabawa karnawałowa w oddziale „O”
W dniu 18 lutego 2022r odbyła się w oddziale „O” długo wyczekiwana zabawa karnawałowa. Zabawę zorganizowano w reżimie sanitarnym – dzieci bawiły się tylko w swojej grupie.
Już od samego rana, w pięknie przystrojonej girlandami i karnawałowymi maskami sali, zaczęły się pojawiać postaci z bajek, gier i komiksów! Piękne przebrania dzieci zaskakiwały pomysłowością i kolorystyką. Przy dźwiękach muzyki dzieci spędziły następne godziny na przemian tańcząc, bawiąc się w grupie i odpoczywając. Wszyscy opuścili przedszkole tego popołudnia z uśmiechem na twarzy i głową pełną wspomnień z niecodziennych zajęć w przedszkolu!
18
Rekrutacja do Przedszkola w Barwałdzie Średnim na rok szkolny 2022/2023
Rekrutacja do Przedszkola w Barwałdzie Średnim na rok szkolny 2022/2023 odbywać się będzie od 17.02.2022 r od godziny 8.00 do 11.03.2022 r. do godziny 15.00.
Prosimy o wydrukowanie wniosku wraz z załącznikami zamieszczonymi poniżej, wypełnienie z datą nie wcześniejszą niż 17.02.2022 r. i złożenie w sekretariacie szkoły w godzinach pracy sekretariatu.
Na terenie szkoły obowiązuje zachowywanie zasad reżimu sanitarnego.
Dyrektor ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim
Oświadczenie o braniu udziału w rekrutacji w poprzednim roku szkolnymOświadczenie o uczęszczaniu rodzeństwa do szkoływniosek z rodo-przedszkoleOświadczenie o dacie urodzenia dziecka-6 latkiOświadczenie o wielodzietnościOświadczenie o dacie urodzenia dziecka-dzieci młodszeOświadczenie o zatrudnieniu jednego rodzicaOświadczenie o samotnym wychowaniu dzieckaOświadczenie o zatrudnieniu obojga rodziców
Zabawa karnawałowa klas I-III
W dniu 16.02.2022r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie.
Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach. Humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Kolejny bal karnawałowy już za rok .
17
MASTER CHEF
14 lutego z okazji WALENTYNEK wychowawczyni klasy 4 zorganizowała klasowego MASTER CHEFA.
Klasa została podzielona na 2 zespoły. Każda grupa miała za zadanie przygotować GOFRY wg przepisu. Wymagało to przede wszystkim współpracy, zaangażowania, umiejętności polonistycznych i matematycznych ( czytanie ze zrozumieniem i odmierzania) oraz zgrania. Oba zespoły spisały się bardzo dobrze. Zostały upieczone pyszne gofry, które uczniowie przystroili wg inwencji własnej. Zabawa była świetna , a na pewno PYSZNA.
39
Dzień Babci i Dziadka
”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!”Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas...Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane babcie i dziadkowie. 21,22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy - to Dzień Babci i Dzień Dziadka.Tuż przed feriami nasze Przedszkolaki wystąpiły na scenie dla Babć i Dziadków. Niestety sytuacja epidemiczna nie pozwoliła na zaproszenie gości do naszego Przedszkola, dlatego występy zostały nagrane i przesłane dziadkom w formie upominku, drogą elektroniczną. Dzieci z każdego oddziału przygotowały dla seniorów, pod okiem nauczycieli przedstawienia. Maluszki historię pt. „Wielka podróż z babcią z dziadkiem”, starszaki „Bajkę o tym jak krasnale chciały pomóc babci i dziadkowi”, a zerówka przygotowała piękne wiersze i piosenki.
Naszym kochanym Dziadkom, chcemy życzyć przede wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości, oraz uśmiechu, którym niezmiennie obdarzają swoich wnuków.
Ogłoszenie o rekrutacji rok szkolny 2022-2023
W związku z podjęciem Zarządzenia Nr 541/2022 Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej z dnia 20 stycznia 2022 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2022/2023, do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska na stronie internetowej Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej opublikowano informację dotyczącą w/w rekrutacji.
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.
/C.K.Norwid /W TYM NIEZWYKŁYM CZASIE BOŻEGO NARODZENIA,
GDY NIEBO ŁĄCZY SIĘ Z ZIEMIĄ,
A CZŁOWIEK NA NOWO ODNAJDUJE W SOBIE POKŁADY MIŁOŚCI I DOBROCI,
NASZYM UCZNIOM I ICH RODZINOM,
PRZYJACIOŁOM I WSZYSTKIM BLISKIM NASZYM SERCOM
ŻYCZYMY
SPOTKANIA Z NIEPOJĘTĄ MIŁOŚCIĄ, KTÓRA KIEDYŚ SKŁONIŁA BOGA,
BY UKRYŁ SIĘ W OSOBIE BEZRADNEGO DZIECIĘCIA.Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku
życzą
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji
i Obsługi,Zespołu Szkół nr 7
w Barwałdzie Średnim
Życzenia świąteczne z Przedszkola i Zerówki
Udział w akcji „Razem na święta”
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Razem na święta”, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej .
Celem tej inicjatywy jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za inne osoby. Nasi podopieczni w ramach działań wykonali kartki świąteczne, które potem mogli wręczyć bliskiej osobie lub przekazać sąsiadom - wrzucając je do skrzynki pocztowej. W tym szczególnym okresie jakim są święta, jest to bardzo miły gest życzliwości.
11
Jasełka
Część pierwsza jasełek.
Część druga jasełek.
Część trzecia jasełek.
Sukces Martynki z Zerówki
Martynka Stawowy, nasza koleżanka, podczas zawodów tanecznych IDO Jazz Mini Kids - Pierwszych Mistrzostwach Świata w Warszawie, które odbyły się 11.12.2021, zdobyła Wicemistrzostwo Świata.Gratulujemy jej serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.
Wycieczka do Starego i Nowego Sącza
Dnia 9.12.2021 klasy 4 - 8 w ramach projektu „Poznaj Polskę” wyruszyły na jednodniową wycieczkę do Starego i Nowego Sącza.
Spod szkoły wyjechaliśmy tuż po 7.00, ruszając w stronę Starego Sącza. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce, a prawa miejskie uzyskało w XIII w. Leży na szlaku bursztynowym.
Tuż przed wjazdem do miasta, na starosądeckich błoniach, zobaczyliśmy ołtarz zbudowany z okazji wizyty papieża Jana Pawła II. Podczas odprawionej 16 czerwca 1999 r. na nim mszy papież kanonizował świętą Kingę.
Po dojechaniu na miejsce, zaczęliśmy zwiedzanie tego urokliwego miasteczka. Przeszliśmy przez rynek, którego zabudowa jest przykładem architektury średniowiecznej i wysłuchaliśmy opowieści o założeniu miasta. Następnie udaliśmy się w stronę Klasztoru Sióstr Klarysek, założonego przez księżną Kingę, żonę Bolesława Wstydliwego. Przy klasztorze funkcjonuje gotycki kościół pw. św. Trójcy i św. Klary. Wnętrze świątyni udekorowane jest barokowymi polichromiami przedstawiającymi życie fundatorki. Najcenniejszym zabytkiem kościoła jest ambona z 1671 r. w kształcie drzewa Jessego.
Kolejnym punktem naszego programu był Nowy Sącz, a dokładnie Miasteczko Galicyjskie, znajdujące się na terenie Sądeckiego Parku Etnograficznego. Jest to skansen regionalny prezentujący architekturę drewnianą i tradycyjną kulturę ludową Sądecczyzny. Sektor Sądeckiego Parku Etnograficznego „Miasteczko Galicyjskie” jest rekonstrukcją galicyjskiej, małomiasteczkowej zabudowy z przełomu XIX i XX wieku. Znajdują się tam oryginalne obiekty przeniesione z różnych stron ziemi sądeckiej.
W Miasteczku Galicyjskim znajduje się 20 takich obiektów (rekonstrukcji).
Są to m. in. :
- ratusz
- atelier fotografa i pracownia zegarmistrza
- replika budynku Ochotniczej Straży Pożarnej
- rekonstrukcja żydowskiej karczmy
- tzw. „Galeria Paszyńska” – w galerii urządzono wystawy malarstwa na szkle oraz współczesnej rzeźby ludowej
- dawna apteka i wyposażenie gabinetu dentystycznego
- pracownia krawiecka oraz mieszkanie krawca
- urząd pocztowy z okresu późnej monarchii austro-węgierskiej
- sklep kolonialny
- magiel i fryzjer
- posterunek żandarmerii –używany przez służby ochrony
Po miasteczku galicyjskim oprowadzało nas kilku przewodników, którzy przybliżali życie mieszkańców Galicji sprzed wieku. Po zwiedzaniu miasteczka, udaliśmy się na warsztaty plastyczne związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Jedna grupa wykonywała plecione ozdoby choinkowe, druga zaś postaci św. Mikołaja z drewna.
Po zakończonych warsztatach udaliśmy się na posiłek, a następnie wyruszyliśmy w kierunku Barwałdu.
Zadowoleni i pełni wrażeń dotarliśmy na miejsce. Z pewnością ta wycieczka na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.
Archiwum Aktualności