• Konkurs z Języka Angielskiego „FOX”

• 26.04.2022 Udział w Konkursie Języka Angielskiego „FOX”

16 uczniów naszej szkoły wzięło udział w tegorocznej, 22 już edycji, cieszącego się dużą popularnością Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX”. W bieżącym roku do konkursu przystąpiło 958 szkół z całej Polski. Uczniowie mierzą się z zadaniami na różnych poziomach językowych. Udział w konkursie polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej w kilku kategoriach wiekowych. Poprzedza go przeczytanie wskazanej lekturki, na treści której oparta jest część pytań testowych. Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze. Zadania konkursowe, urozmaicone i często zaskakujące, stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość. Samodzielne przeczytanie lekturki przynosi również ogromną satysfakcję i radość. Niestety, na wyniki musimy poczekać około miesiąca. Gratulujemy już dziś i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie!

• EMILIA TUREK FINALISTKĄ MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

• Z ogromną radością informuję, że uczennica klasy VIII naszej szkoły, EMILIA TUREK, znalazła się w gronie finalistów Małopolskiego Konkursu Geograficznego.

Emilia przez trzy lata z rzędu reprezentowała naszą szkołę we wspomnianym konkursie i za każdym razem na bardzo wysokim poziomie, czego dowodem są trzy tytuły FINALISTKI.

Co roku tematyka konkursu była inna, co wymagało wielkiego nakładu pracy Emilii, aby znakomicie przygotować się z następujących tematów:

- rok szkolny 2019/2020  - „Polska w Europie – przyroda, społeczeństwo, gospodarka"

- rok szkolny 2020/2021  - „Świat i Polska – przyroda, społeczeństwo, gospodarka"

- rok szkolny 2021/2022  - „Geograficzna podróż przez lądy i oceany"

Gratulujemy i życzymy Emilii dalszych sukcesów i wszelkiej pomyślności!

• Wycieczka do Stryszowa

• Dnia 22 kwietnia br. klasy IV i V wraz z opiekunkami udały się na wycieczkę do Stryszowa. Celem było zwiedzanie stryszowskiego dworu, który jest oddziałem zamku Królewskiego na Wawelu, oraz warsztaty muzealne.

Na miejsce przybyliśmy o godzinie 9.00. Po zakupie biletów, w holu przywitał nas pan Michał, student  Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który oprowadzał nas po wnętrzach dworu, a później prowadził bardzo ciekawe warsztaty.

Na początku wszyscy uczniowie dostali karty pracy, które mieli wypełniać w czasie opowieści przewodnika. Pan Michał bardzo barwnie opowiadał o historii dworu i jego mieszkańcach.  Nawiązał tym samym do historii całej wsi Stryszów.

Czwarto- i piątoklasiści bacznie słuchali opowieści i zapełniali swoje karty potrzebnymi informacjami. Zadawali przewodnikowi też sporo pytań.

Po oprowadzeniu, wszyscy trafiliśmy do sali, w której odbywały się warsztaty pt. „Szlachecka codzienność – opowieść o dworze w Stryszowie i jego mieszkańcach”. Uczestnicy warsztatów otrzymali m.in. schemat drzewa genealogicznego oraz materiały źródłowe, z których mieli korzystać podczas uzupełniania tego drzewa. Ponadto pomocna była prezentacja multimedialna dotycząca koligacji rodzinnych właścicieli dworu oraz sam wykład przewodnika. Efektem pracy okazało się piękne drzewo rodziny Gorczyńskich i Łubieńskich. Uczniowie analizowali też codzienną rutynę mieszkańców oraz ich jadłospis.

Po zakończeniu wizyty w muzeum, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i ruszyliśmy w stronę Barwałdu. Po drodze wstąpiliśmy do pobliskiej cukierni, gdzie mogliśmy nacieszyć swoje kubki smakowe .Potem udaliśmy się do domów.

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi . W tym dniu każdy z nas w sposób szczególny powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku , by ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią.

• Sprzątanie Świata

• W dniu 22.04 klasa siódma i ósma z naszej szkoły włączyły się w ogólnopolską akcję „#Sprzątamy dla Polski” w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi 2022.

Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Kształtujemy postawę dbałości młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego.  W tygodniu następującym po Dniu Ziemi pozostałe klasy również wyszły w teren i w odpowiedzi na apel Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wzięły udział w corocznej akcji sprzątania naszej miejscowości.  Oprócz bardzo pożytecznej dla lokalnej społeczności akcji sprzątania okolic szkoły, uczniowie mieli też sporo dobrej zabawy, co widać na załączonych zdjęciach.

• Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

• „O nasz Jezu najłaskawszy

Rzekłeś, sławnie zmartwychwstawszy:

Żyję - i wy żyć będziecie,

Jeżeli przy mnie stać zechcecie”.

Głębokiego przeżycia

Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Niech Chrystus Zmartwychwstały

będzie  Mocą w codziennym życiu,

Nadzieją w chwilach trudnych,

Światłem, które wskazuje drogę.

Błogosławionych  Świąt  Wielkanocnych

W imieniu Całej Społeczności Szkolnej

Dyrektor  Zespołu Szkół nr 7

w Barwałdzie Średnim

Bernadeta Kalęba – Żołnierek

Wielkanoc 2022

• Nominacja do nagrody „Talenty 2022”

• Po kilku dniach przesłuchań i posiedzeń komisji konkursowych etapu powiatowego znamy osoby wytypowane  do nagrody „Talenty 2022”.

Wśród  nominowanych z gminy Kalwaria Zebrzydowska znalazła się uczennica klasy VIII naszej szkoły - Weronika Łopata.

Weronika Łopata została nominowana do nagrody głównej Talent 2022 w dziedzinie LITERATURY w kategorii kl. VII-VIII.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Akcja szkolnego wolontariatu

• Akcja szkolnego wolontariatu - sprzedaż muffinek.W dniu 23.03.2022 r. Samorząd Uczniowski zorganizował akcje sprzedaży muffinek. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, więc na pewno w przyszłości zostanie powtórzona.