• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Tradycja MMBS sięga 1999 roku. Wówczas Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ISLA) zapoczątkowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. Od 2008 roku cały październik poświęcony jest bibliotekom.

Celem akacji jest zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły.

W 2020 roku świętowaliśmy pod hasłem

„ Z książką Ci do twarzy”.

Z okazji kończącego się Miesiąca Bibliotek Szkolnych  biblioteka ogłasza konkurs „Moja pierwsza książka z biblioteki”.

Zadanie polega na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej przedstawiającej bohatera Waszej ulubionej książki ze szkolnej biblioteki.

Zdjęcia prac należy nadsyłać na adres m.kaminska77@gmail.com do 15 listopada.

Zapraszamy!!!

Na laureatów czekają nagrody !!!