• Warzywa i owoce w szkole

•

Europejski program "Owoce w szkole" jest programem Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej i od roku szkolnego 2011/2012 jest realizowany w naszej szkole. Program przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających do klas I-III, których rodzice wyrazili zgodę na udział w programie.

Program ma zachęcić dzieci do spożywania większej ilości warzyw i owoców, a zarazem kształtować dobre nawyki żywieniowe. Ma również podnieść świadomość społeczną dotyczącą zdrowego odżywiania poprzez różnego rodzaju działania edukacyjne realizowane w naszej szkole. Ma przeciwdziałać wzrostowi liczby dzieci z nadwagą i otyłych oraz zachorowaniom na choroby cywilizacyjne spowodowane nieodpowiednią dietą.

Dzieci otrzymują nieodpłatnie następujące produkty świeże: owoce (jabłka, gruszki, truskawki), świeże warzywa (marchew, słodka papryka, rzodkiewki) oraz soki owocowe, warzywne i owocowo-warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i  warzywnego, które są przygotowane do bezpośredniego spożycia. Dzieci dostają owoce i warzywa średnio 3 dni w tygodniu.

Owoce w szkole