Nawigacja

Wydarzenia 2017/2018 Innowacja Wydarzenia 2016/2017

Przedszkole

Wydarzenia 2017/2018

Świąteczne warsztaty z Rodzicami

 

20.12.2017 roku nasze przedszkolaki spotkały się z rodzicami na przedświątecznych warsztatach. 

Na początku spotkania dzieci zaprezentowały swoim bliskim krótki występ artystyczny, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

Kolejnym punktem programu były wspólne zabawy i konkurencje o tematyce świątecznej, w czasie których rodzice przez chwilę mogli poczuć się jak dzieci.

Następnie wszyscy uczestnicy warsztatów zatańczyli w parach taniec bałwanków, po czym zostali zaproszeni na wcześniej przygotowane stanowiska pracy, gdzie każdy mógł przygotować własną ozdobę świąteczną. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne prace, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności.

Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy kolędę „Dzisiaj w Betlejem” i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia.

Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

 

Zobacz zdjęcia

 

Świąteczny program artystyczny w CK w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniu 7 grudnia w Centrum Kultury w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się świąteczny program artystyczny, w którym to nasze Przedszkolaki mogły uczestniczyć.

Dzieci oczekiwały wizyty Mikołaja, jednak nim miały się z Nim spotkać, świetną zabawę zapewnili dzieciom cudowni bohaterowie bajki „Kraina lodu” czyli Elsa, Anna i Olaf. Zabawiali publiczność dzieci, zachęcając do wspólnych śpiewów, tańców oraz konkurencji. Kilku Maluszkom z naszego przedszkola udało się być na scenie i razem z Elsą zaśpiewać znany utwór pt. „Ulepimy dziś bałwana”, a także stworzyć przyjaciela dla Olafa, czyli bałwana z papieru.

Kiedy jednak Mikołajowi udało się trafić do sali wypełnionej dziećmi, wspólnie wszyscy powitali Białobrodego świąteczną piosenką. Wdzięczny Mikołaj z workiem pełnym kalendarzy adwentowych i kolorowych książeczek wręczył upominek dla każdego dziecka. Zaprosił Przedszkolaków za rok i życzył wszystkim Wesołych Świąt.
 

Zobacz zdjęcia

 

Wizyta Świętego Mikołaja w Przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego starannie.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień 6 grudnia. Wszystkie dzieci już od samego rana z niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Zaraz po śniadanku zawitał do naszego Przedszkola. Uradowane dzieci z radością w sercach dumnie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Mikołaj oczywiście zapytał dzieci czy były grzeczne, wszystkie odpowiedziały, że „tak”. Następnie wraz z cudownymi pomocnicami – mamami naszych przedszkolaków, zaczął obdarowywać podarkami. W tym roku były to zestawy Psiego Patrolu oraz słodkości.
Mikołajki to taki dzień w roku, o którym nie zapomniał także Pan Burmistrz Augustyn Ormanty, który odwiedził dzieci i wręczył słodkie czekoladki dla każdego.

Serdecznie dziękujemy za odwiedzimy i słodycze dla dzieci.

Zobacz zdjęcia

 

 

Zimowe zabawy na śniegu

 

Na początku grudnia zawitała do nas prawdziwa zima ze śniegiem i lekkim mrozem. Dorośli narzekali, a dzieci bardzo cieszyły się z zimy. Biały puch pozwolił na kreatywne zabawy na naszym szkolnym boisku. To była świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu. Wreszcie można było poszaleć na śniegu, ulepić bałwana, rzucać się śnieżkami, budować śniegowe figurki i robić „aniołki”.

To była naprawdę wspaniała zabawa.

Z czerwonymi noskami i z uśmiechem na buziach wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek.

 

Zobacz zdjęcia

 

Dzień Pluszowego Misia

W czwartek 23.11  Przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Chociaż w okresie dzieciństwa nie brak jest wyjątkowych zabawek, moda na misie nie przechodzi.
W tym dniu każde dziecko zabrało ze sobą swojego ulubionego przyjaciela- przytulankę. Misie, słonie, kotki, koniki, żółwiki, rekiny, warzywka, owoce, pingwinki i wiele innych słodziaków gościło w naszym przedszkolu.

Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia swoich pluszaków. Wyobraźnia dzieci nie zna granic, zatem imiona misiów czasem trudno było powtórzyć. Następnie dzieci poznały historią tego święta, a także zapoznały się z ilustracją słynnego Teddy Bear. Ponadto, wszystkie dzieci w tym dniu uzyskały misiowe medale, które były uwieńczeniem przyjaźni z wszystkimi misiami na całym świecie oraz dodawały siły podczas zabaw ruchowych z  przytulankami. Nie zabrakło misiowych tańców, piosenek oraz sprawdzianu wiadomości ze znajomości bajkowych misiów. Powodzeniem cieszył się  miodek, który znikał w mgnieniu oka z talerzyka. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne, które uzupełniły naszą galerię misiowych ulubieńców.

Zobacz zdjęcia

 

Pasowanie na Przedszkolaka

Dzień 8.11. 2017 roku pozostanie na długo w pamięci naszych pociech. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

W uroczystości brali udział rodzice przedszkolaków oraz pani dyrektor.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Była więc piosenka, wierszyki i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Bernadeta Kalęba-Żołnierek, magicznym lizakiem dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, breloczek z misiem oraz słodki upominek.

Zobacz zdjęcia

 

 

Wizyta Pani Policjant w Przedszkolu

W dniu 10.10.2017r. nasze przedszkole odwiedziła Pani Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego z Wadowic, asp. Katarzyna Herma. Pani Policjant przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze oraz podczas przechodzenia przez jezdnię, a także zapamiętały ważne numery alarmowe tj.112 i 997. Pani Katarzyna uświadomiła także przedszkolaków, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest jeżdżenie w fotelikach z zapiętymi pasami, oraz  nie zawieranie znajomości z obcą osobą dorosłą. Przypomniała również o obowiązku noszenia odblasków po zmroku. Było to niezwykle interesujące spotkanie, przedszkolaki z ogromnym przejęciem słuchały pani Policjant i obiecały, że zawsze będą przestrzegać przepisów. 

Zobacz zdjęcia

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego i Gimnazjum nr 7 im. św. Jana Kantego w Barwałdzie Średnim
    Barwałd Średni 70
    34-124 Klecza Górna
  • 33 876 52 24

Galeria zdjęć