• Książka "Magiczne drzewo"

• Drodzy uczniowie!

Zachęcam do zapoznania się z kolejną serią ciekawych książek. Jeśli pragniesz poznać świat magii, w którym młode osoby mierzą się z wieloma trudnościami i je pokonują, sięgnij

po „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki.

Jest to seria dla dzieci i młodzieży w konwencji realistyczno – magicznej, w której świat rzeczywisty splata się z fantastycznym.

Seria składa się z dwunastu części.

W 2000 roku w Dolinie Warty, podczas wielkiej burzy Magiczne Drzewo (olbrzymi, stary dąb) zostało powalone i przetworzone na setki zaczarowanych przedmiotów. Główny bohater Kuki wraz z rodziną i przyjaciółmi mają za zadanie je odnaleźć. Wyruszają śladem zaczarowanych przedmiotów wykonanych z niezwykłego drzewa, przeżywając wiele ciekawych przygód, m.in. odnajdują magiczny most, toczą pojedynek z klonem Kukiego.

Historię z książki można poznać za sprawą filmów: