• Wiosenny spacer

Wiosna zbliża się wielkimi krokami.Przyroda budzi się do życia. Korzystając ze słonecznej aury , dzieci z klas młodszych wybrały się na spacer by poszukać pierwszych oznak wiosny.

Udało się . Znaleźliśmy zawiłe, pierwiosnki, krokusy i przebisniegi. Spacer należy zaliczyć do udanych.

• Projekt klasy VI

Uczniowie klasy VI przygotowali projekty na lekcji języka angielskiego. Tematyka projektów była różnorodna; od zdrowego odżywiania po kulturę krajów anglojęzycznych. Uczniowie pracowali w grupach, z czego byli bardzo zadowoleni.

Prezentowanie projektów w języku angielskim pozwoliło uczniom nie tylko na praktykę posługiwania się tym językiem, ale również na możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i wykazania się przed kolegami i nauczycielem.
            Jestem bardzo dumna z uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem podjęli się tego wyzwania, co możemy podziwiać na zdjęciach. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością podczas przygotowania projektów. Ich entuzjazm i staranność są widoczne na każdym zrobionym zdjęciu.

• Hodowla rzeżuchy.

Pierwszaki brały udział w doświadczeniu związanym z hodowlą rzeżuchy.Wysialy nasiona do pojemników wypełnionych ziemią lub watą.

Większość pojemniczków były ustawione na parapetach, kilka schowanych w szafkach. Codziennie podlewały i obserwowały jak się zmienia. Zauważyły, że rzeżucha w pojemnikach schowanych, bądź nie podlewanych rosła słabo lub wcale i była mało wybarwiona. Najładniej rzeżucha rosła na ziemi- miała nie tylko wodę, światło ale i składniki mineralne z podłoża.

• Dzień Babci i Dziadka.

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. W tym roku wyjątkowo występy były przeniesione do Sali widowiskowej w Centrum Kultury Turystyki i Sportu w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Do tej uroczystości dzieci przygotowywały się już dużo wcześniej doskonaląc wcielenia się w określone role, śpiewając piosenki czy tańcząc. Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze, a na twarzach Babć i Dziadków widać było wzruszenie.

• Wtorek19.03.2024

•                          Realizacja projektu
               „Małopolska Tarcza Antykryzysowa –
                             Pakiet Edukacyjny II.