Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego i Gimnazjum nr 7 im. św. Jana Kantego w Barwałdzie Średnim
  Barwałd Średni 70
  34-124 Klecza Górna
 • 33 876 52 24

Niedziela 21.01.2018

liczba odwiedzin: 21599

Realizowane projekty

 

 

 

 

 

Projekt "Wyrównaj swoje szanse"

 • W dniu 22.12.2017 r. zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu „Ozdoba świąteczna”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej wykonując ozdobę świąteczną dowolną techniką. Dzieci wykazały się niesamowitą pomysłowością. Komisja konkursowa oceniła prace i  przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

   

  MŁODSZA GRUPA WIEKOWA

  I MIEJSCE

  Artur Oczkowski kl. 1

  Maksymilian Mróz kl. „0”

  II MIEJSCE

  Mikołaj Piwowarczyk kl. 1

  Szymon Żołnierek kl. 2

  Klaudia Faber kl. 3

 • W dniu 22. 12. 2017r. uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przeżywali wigilie klasowe. Było bardzo uroczyście. Wszyscy odświętnie ubrani zasiedli do stołów nakrytych białym obrusem. Dzieląc się białym opłatkiem składali sobie bożonarodzeniowe życzenia. Pachniało choinką i świątecznymi potrawami.

  O godzinie 10:30 wszyscy zgromadzili się na świetlicy szkolnej na uroczystym apelu.

  Uczniowie z klasy I i III SP przypomnieli nam historię Bożego Narodzenia przedstawiając Jasełka.

  Na apelu zostały również wręczone nagrody za najpiękniej wykonane ozdoby świąteczne, a na zakończenie Pani Dyrektor apelowała o bezpieczne spędzenie czasu wolnego od nauki oraz wszystkim złożyła życzenia świąteczne.

 • 15.12 Młodsza grupa wiekowa zorganizowała apel z okazji dokarmiania ptaków. Zima to piękna pora roku, ale także niebezpieczna dla ptaków. To już nasza coroczna tradycja, która ma na celu uwrażliwić dzieci na potrzebę opiekowania się naszymi małymi skrzydlatymi przyjaciółmi. Dzieci pięknie odśpiewały piosenki, powiedziały wierszyki, przyniosły przepyszne smakołyki, a także opowiedziały parę ciekawostek na temat niektórych gatunków ptaków. Po wystąpieniu odbyła się mała prelekcja na temat ptaszków, które u nas zimują i w jaki sposób potrzebują od nas pomocy. Mamy nadzieję, że dzięki takim występom nasi podopieczni będą zawsze pamiętać w jaki sposób mają się zachować wobec ptaszków i innych zwierzątek.

 • W piątek 15 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Dzielnicową Celiną Wróbel oraz p. Marleną Kruczek-Sekułą, specjalistą ds. przemocy w Internecie.

  W spotkaniu uczestniczyły dzieci klas IV-VI szkoły podstawowej.

  Panie poprzez prezentację multimedialną uświadomiły dzieciom jakie zagrożenia wynikają z udostępniania prywatnych informacji w Internecie. Zostały przypomniane zasady bezpiecznego korzystania z Internetu bez naruszania Netykiety. Dzieci zostały poinformowane co zrobić, gdy zagrożenia w Internecie dotykają ich samych.

 • „Mikołaju, Mikołaju, my czekamy tu na Ciebie…” i doczekaliśmy się, bowiem 6 grudnia do naszej szkoły zawitał niezwykły gość - Święty Mikołaj. Tak długo przez wszystkich oczekiwany. Już od paru tygodni z tą wizytą były związane pewne przygotowania: piosenki, wierszyki, prace plastyczne. Święty Mikołaj przyniósł dla wszystkich i tych małych i tych dużych prezenty. Dzieci pięknie mu zaśpiewały i powiedziały wierszyki w podzięce za jego upominki.

  Zobacz zdjecia

   

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego i Gimnazjum nr 7 im. św. Jana Kantego w Barwałdzie Średnim
  Barwałd Średni 70
  34-124 Klecza Górna
 • 33 876 52 24

Galeria zdjęć