Sobota 21.04.2018

Projekt "Wyrównaj swoje szanse"

• Zapraszamy wszystkich Rodziców na wywiadówkę (konsultacje indywidualne), która odbędzie się 24 kwietnia 2018r. w godzinach od 1600do 1800

• "Cyrk to świetne widowisko. Klauny, akrobaci i zwierzęta w nim występujące potrafią nas bardzo rozbawić i poprawić humor.

Pokaz cyrkowy odbył się w naszej szkole 4 kwietnia na sali świetlicowej. Kilku mężczyzn zaprezentowało nam swoje umiejętności; żonglowanie dwoma, trzema i w końcu siedmioma przedmiotami, humorystyczny pokaz orkiestry stworzonej przez uczniów, balansowanie ciałem na drabinach czy taniec z kolorowymi światełkami. Główną atrakcją okazał się jednak wąż, którego uczniowie mieli okazję dotknąć oraz wziąć na ramiona

• W naszej szkole realizowane są zajęcia w ramach projektu ”Wyrównaj swoje szanse”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje, Działania 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałania 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne. Celem głównym tego projektu jest poprawa jakości kształcenia ogólnego poprzez zwiększenie wykorzystania TIK, kształtowanie i rozwijanie kompetencji kluczowych w zakresie przedmiotów matematyczno - przyrodniczych i zwiększenia kompetencji  nauczycieli w zakresie szkoleń w obszarze TIK w okresie od 01.09.2017r. do 31.08.2019r.

• Jak co roku 21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej Wiosny dzieci z klas 0-III wyruszyły pożegnać zimę, a przywitać wiosnę.

W czasie spaceru towarzyszyła im kukła „Marzanna”, którą następnie spaliły i wyrzuciły do rzeki żeby na dobre pożegnać się z upartą Panią Zimą. Dzieci pięknie śpiewały i mówiły wiersze. Mamy nadzieję, że już na dobre powitaliśmy ciepłą wiosnę.