Niepodległa

Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Sanktuarium Kalwaryjskim

7 września 2018r - Udział w uroczystych obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Sanktuarium Kalwaryjskim.

Poczet Sztandarowy naszej Szkoły wraz z Panią Dyrektor oraz jedną z nauczycielek wziął udział w kalwaryjskim świętowaniu tej ważnej dla naszego kraju rocznicy. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą odprawił metropolita krakowski – Arcybiskup Marek Jędraszewski. Podkreślał on w homilii jak wielką wartością jest Ojczyzna!

W bazylice modlili się kapłani dekanatu kalwaryjskiego i pobliskich parafii, władze powiatu wadowickiego, Kalwarii Zebrzydowskiej, członkowie stowarzyszeń i organizacji, uczniowie i dyrektorzy szkół, osoby zakonne oraz mieszkańcy Kalwarii i okolic.

Po Mszy św. przy pięknych iluminacjach fasady bazyliki, odbył się niezwykły koncert najbardziej znanych polskich pieśni patriotycznych, który porwał wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania. Mimo, iż pora była późna, nikomu nie kwapiło się wracać do domu, ponieważ całe kalwaryjskie wzgórze skąpane było w rytmicznych melodiach żołnierskich.