"Odblaskowa Szkoła" "Wyrównaj swoje szanse" Warzywa i owoce w szkole Mleko w Szkole "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia" "Ekoprzyjaciel"

"Odblaskowa Szkoła"

Widoczni i bezpieczni na drodze

Każda osoba poruszająca się drogą po zmroku powinna mieć na sobie element odblaskowy.

Z tej racji uczniowie naszej szkoły otrzymali obowiązkowe elementy odblaskowe do zawieszenia przy plecakach.

Ponadto zostały zakupione kamizelki. Będą one wykorzystywane w czasie wycieczek szkolnych i wyjść uczniów poza teren szkoły.

Happening „Noś odblaski! –Bądź widoczny na drodze”

Jesień jest tą porą roku, kiedy dzień staje się coraz krótszy, często pada deszcz, pojawia się mgła. W takich okolicznościach piesi i rowerzyści stają się mało widoczni na drodze.

Uczniowie klasy IV, VI i VII ze Szkoły Podstawowej w Barwałdzie Średnim pod opieką p. Cecylii Dereniowskiej przeprowadzili przed kościołem w Barwałdzie Dolnym happening pod hasłem „ Nos odblaski! Bądź widoczny na drodze”. Akcja skierowana była do wszystkich mieszkańców wsi w celu uświadomienia im znaczenia noszenia odblasków.

Happening odbył się 26 października 2017r. w godzinach popołudniowych. W dniu happeningu uczniowie w kamizelkach odblaskowych z dużym transparentem, rozdawali mieszkańcom idącym do kościoła odblaski i ulotki. W ulotce zawarte były informacje dotyczące obowiązku noszenia przez pieszych i rowerzystów elementów odblaskowych po zmroku.

Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo.

Mamy nadzieję, że promowanie przez nas noszenia odblasków odniesie zamierzony skutek.

Spotkanie z Panią Policjant

W ramach Małopolskiego Konkursu pod hasłem „Odblaskowa Szkoła” 10 października 2017r. do Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim przyjechała Pani Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego z Wadowic, asp. Katarzyna Herma.

Pani spotkała się z dziećmi od klasy „0” do klasy VII szkoły podstawowej i przeprowadziła pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze pieszo i rowerem. Przypomniała również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali wykładu, a potem zadawali pytania, na które pani chętnie odpowiadała.

Następnie uczniowie klasy pierwszej wraz z  wychowawczynią p. Karoliną Sermet ubrali odblaskowe kamizelki i poszli z panią policjant na przejście dla pieszych, które znajduje się w pobliżu szkoły. Tam uczyli się prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Na koniec spotkania w nagrodę uczniowie oglądali radiowóz policyjny.