Nawigacja

"Odblaskowa Szkoła" "Wyrównaj swoje szanse" Warzywa i owoce w szkole Mleko w Szkole "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia" "Ekoprzyjaciel"

Projekty i programy

"Odblaskowa Szkoła"

Widoczni i bezpieczni na drodze

Każda osoba poruszająca się drogą po zmroku powinna mieć na sobie element odblaskowy.

Z tej racji uczniowie naszej szkoły otrzymali obowiązkowe elementy odblaskowe do zawieszenia przy plecakach.

Ponadto zostały zakupione kamizelki. Będą one wykorzystywane w czasie wycieczek szkolnych i wyjść uczniów poza teren szkoły.

Zobacz zdjęcia

 

 

Happening „Noś odblaski! –Bądź widoczny na drodze”

 

Jesień jest tą porą roku, kiedy dzień staje się coraz krótszy, często pada deszcz, pojawia się mgła. W takich okolicznościach piesi i rowerzyści stają się mało widoczni na drodze.

Uczniowie klasy IV, VI i VII ze Szkoły Podstawowej w Barwałdzie Średnim pod opieką p. Cecylii Dereniowskiej przeprowadzili przed kościołem w Barwałdzie Dolnym happening pod hasłem „ Nos odblaski! Bądź widoczny na drodze”. Akcja skierowana była do wszystkich mieszkańców wsi w celu uświadomienia im znaczenia noszenia odblasków.

Happening odbył się 26 października 2017r. w godzinach popołudniowych. W dniu happeningu uczniowie w kamizelkach odblaskowych z dużym transparentem, rozdawali mieszkańcom idącym do kościoła odblaski i ulotki. W ulotce zawarte były informacje dotyczące obowiązku noszenia przez pieszych i rowerzystów elementów odblaskowych po zmroku.

Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo.

Mamy nadzieję, że promowanie przez nas noszenia odblasków odniesie zamierzony skutek.

 

Zobacz zdjęcia

 

Spotkanie z Panią Policjant

 

W ramach Małopolskiego Konkursu pod hasłem „Odblaskowa Szkoła” 10 października 2017r. do Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim przyjechała Pani Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego z Wadowic, asp. Katarzyna Herma.

Pani spotkała się z dziećmi od klasy „0” do klasy VII szkoły podstawowej i przeprowadziła pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze pieszo i rowerem. Przypomniała również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali wykładu, a potem zadawali pytania, na które pani chętnie odpowiadała.

Następnie uczniowie klasy pierwszej wraz z  wychowawczynią p. Karoliną Sermet ubrali odblaskowe kamizelki i poszli z panią policjant na przejście dla pieszych, które znajduje się w pobliżu szkoły. Tam uczyli się prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Na koniec spotkania w nagrodę uczniowie oglądali radiowóz policyjny.

 

Zobacz zdjęcia

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego i Gimnazjum nr 7 im. św. Jana Kantego w Barwałdzie Średnim
    Barwałd Średni 70
    34-124 Klecza Górna
  • 33 876 52 24

Galeria zdjęć