• Wydarzenia 2020/2021

• ZABAWA  KARNAWAŁOWA !

W dniu 4 lutego  dla wszystkich dzieci z przedszkola została zorganizowana zabawa karnawałowa.

Dzień ten odmienił nie tylko wygląd dzieci ale także sale przedszkolne, które wyjątkowo podobały się maluchom.

W rytmie karnawałowych przebojów, po salach pląsały przebrane księżniczki, biedronki, spidermani, smoki, policjanci, a także wielu, wielu innych. Było bardzo kolorowo i radośnie.

Zobacz filmik

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

21 i 22 stycznia to szczególnie ważne dni dla każdego Przedszkolaka, ponieważ wtedy właśnie dzieci dziękują swoim dziadkom za ich bezinteresowną miłość i opiekę.

Każdego roku w styczniu organizujemy specjalną uroczystość na cześć seniorów, jednak ten rok jest zupełnie inny niż poprzednie. Nie mogliśmy zaprosić naszych najbliższych do Przedszkola. Żeby im to wynagrodzić, przygotowaliśmy upominki oraz uwieczniliśmy występy artystyczne na nagraniach, które dzieci w domach pokazały dziadkom lub przesłały drogą elektroniczną.

W dobie pandemii życzymy seniorom przede wszystkim zdrowia!

Dbajcie o siebie!

Występy dzieci można obejrzeć klikając w linki:

Występ grupa "Misie" - starszaki

Występ grupa "Jeżyki" - maluszki

Prezent od Przedszkolaków - akcja małopolskiej policji  "Kartki edukacyjne"

Małopolska Policja przygotowała dla seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka kartki edukacyjne, które dostarczone zostały do naszego Przedszkola przez Panią Dzielnicową Celinę Wróbel. Zadaniem dzieci było ozdobienie kartki wg. własnego pomysłu, a następnie ofiarowanie jej dziadkom z okazji ich Święta.

Pomysł na stworzenie kartek powstał w ramach projektu „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”. Celem projektu jest uwrażliwienie seniorów na możliwość oszustwa przez przestępców działających metodą na tzw. wnuczka czy na policjanta.

Cieszymy się, że nasze Przedszkolaki mogły dołączyć do tak ważnej akcji.

Świąteczny występ Przedszkolaków

Co roku w naszym Przedszkolu, przed Świętami Bożego Narodzenia organizowane są świąteczne warsztaty dla rodziców połączone z jasełkami. Niestety ten rok różni się od innych, sytuacja epidemiczna nie pozwoliła nam na zorganizowanie jasełek w tradycyjnej formie. Dlatego właśnie tuż przed Świętami przedszkolaki przygotowały dla Rodziców specjalną niespodziankę.

Odświętnie ubrane dzieci recytowały, tańczyły i śpiewały, a ich występ został nagrany i przesłany rodzicom jako świąteczny upominek.

Całość nagrania można zobaczyć klikając w link:

Mikołajki w zerówce i przedszkolu

We wtorek 8 grudnia… długo wyczekiwany dzień, w którym dzieci jak zaczarowane same szybko wstały i wcześnie pojawiły się w przedszkolu. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek.

Nasi podopieczni także cały rok starali się być bardzo grzeczni dlatego też od samego rana byli podekscytowani i z niecierpliwością wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku “ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków sań.

Mikołaj zasiadł wygodnie i ogrzał się przy przedszkolnym „kominku”,   a później przemówił do dzieci zapytaniem „ Czy byliście grzeczni w tym roku?” Oczywiście można się domyśleć odpowiedzi.
          Każda z grup w ramach podziękowania za przybycie i otrzymane podarunki wyrecytowała dla Świętego Mikołaja wierszyk i zaśpiewała piosenkę.

Atmosfera spotkania była magiczna.

Dzień Pluszowego Misia

Co roku 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci zabrały do Przedszkola swoje misie. Każdy Przedszkolak zaprezentował swojego pluszowego przyjaciela. Dzieci brały udział w różnych "misiowych" aktywnościach. Były misiowe tańce i zabawy, składanie misia z części, liczenie misiów, ubieranie, karmienie i  usypianie pluszaków, prace plastyczne, próbowanie miodku i fotobudka. To był wspaniały dzień!

Pasowanie na Przedszkolaka

27.11.2020 odbyło się w naszym Przedszkolu uroczyste pasowanie na Przedszkolaka przez Panią Dyrektor. Moment pasowania poprzedził krótki występ artystyczny naszych dzielnych Przedszkolaków. W nagrodę dzieci otrzymały dyplom i słodki upominek przygotowany przez rodziców. Wszystkim nowym Przedszkolakom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy!

Prace plastyczne na rocznice pontyfikatu JPII.

Przedszkole i zerówka

Akcja MEN "Szkoła Pamięta"

W tym tygodniu nasze Przedszkole dołączyło do akcji MEN "Szkoła Pamięta". W ramach działań przybliżyłyśmy dzieciom postać Karola Malczyka, pochodzącego z Barwałdu malarza, rzeźbiarza i witrażysty. Nawiązaliśmy również do tradycji obchodzenia Dnia Zadusznych poprzez wykonanie prac plastycznych.

11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości

10 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci  uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.
          Starszaki poznały odpowiedz na pytanie
          „ A co to właściwie jest ta niepodległość ?”
          Maluszki pierwszy raz zapoznały się z hymnem naszego kraju i poprzez zajęcia plastyczne rozwijały znajomość
          o symbolach Polski.