Wydarzenia 2018/2019 Wydarzenia 2017/2018 Wydarzenia 2016/2017 Innowacja

Wydarzenia 2018/2019

„Brzechwolandia”

W czwartek 11 października, Dzieciaki z naszego przedszkola wybrały się do Centrum Kultury w Wadowicach, na spektakl pt. „Brzechwolandia”. Spektakl dedykowany wszystkim odbiorcom wierszy Jana Brzechwy. Aktorzy wcielili się w zabawki: Pajaca, Lalkę, Misia i Robota, które w czasie nieobecności Krzysia, swojego właściciela, stają się żywe. Psocą, bawią się i udają się na wyprawę, cytując słynne wiersze tj. „Skarżypyta”, „Samochwała”, „Leń”, „Na Wyspach Bergamuta”, „Mucha” i wiele innych.

Dzień bardzo wyjątkowy to za sprawą pięknej złotej jesieni, jaką zesłała nam pogoda, ale przede wszystkim za sprawą wyjazdu, który dla maluchów był pierwszą wycieczką ze swoją grupą. Wszystkie dzieci mogły zobaczyć jak wygląda prawdziwa sztuka teatralna, na żywo przeżywać emocje towarzyszące grze aktorów i wspólnie się z nimi bawić.

Wyjazd okazał się bardziej trafny niż planowaliśmy, uśmiechy Dzieci są tego największym dowodem.

Dzień Przedszkolaka

20 września w naszym przedszkolu wszystkie Dzieci świętowały Dzień Przedszkolaka. Pogoda od samego rana zapowiadała się cudownie, słońce rozświetlało uśmiechy dzieci, a duża porcja ruchu dopełniała radość tego dnia.

Zaraz po śniadaniu Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkurencjach sportowych. Najpierw rozgrzały się w rytmach przedszkolnej zumby, później przeciągały linę, skakały przez kółka gimnastyczne, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. I z wielką frajdą puszczały bańki mydlane. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Po aktywnościach na świeżym powietrzu, w ramach zdrowej przekąski Dzieci posiliły się pożywnymi owocami, przygotowanymi przez Rodziców.